Марина Порошенко перевірила, як працює інклюзивна освіта в Івано-Франківську (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

Автор: Турій Роман

09 Лис, 2018 14:12

Поділитись публікацією
Марина Порошенко перевірила, як працює інклюзивна освіта в Івано-Франківську (ФОТО, ОНОВЛЕНО)

9 листопада дружина Президента України Марина Порошенко з робочим візитом відвідала Івано-Франківську область.

Читайте також: Порошенко привіз військовим шість БПЛА «Очі Арти» (ФОТО)

У спеціалізованій школі №1 учні провели свято до дня української мови та писемності. Перед цим учні співали, декламували вірші і робили селфі з Першою леді.

“Дітки, а ви знаєте, що українська мова найкрасивіша у світі? Тому ми маємо її любити й берегти. Наша рідна мова є символом України як незалежної держави. Ми пам’ятаємо, що створення самостійної країни починалося саме з боротьби за мову, бо українською промовляє дух нашої свободи. І тому українська мова має бути рідною для кожного, хто вважає себе українцем”,- зазначає Перша леді.

У ході візиту Марина Порошенко та голова Івано-Франківської ОДА Олег Гончарук підписали Меморандум про долучення області до всеукраїнського проекту Фонду Порошенка “Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації”, інформує “Галка”.

На сьогодні вже всі регіони України впроваджують інклюзивну реформу та реалізовують цей проект.
Наразі в Івано-Франківській області функціонує 234 пристосовані інклюзивні школи, у яких навчається 398 дітей з особливими освітніми потребами. Це на 205 дітей більше, ніж у минулому році.

“Але є ще над чим працювати, адже наразі інклюзивною освітою охоплено лише 6% дітей з особливими освітніми потребами”, – каже Марина Порошенко.

Під час візиту Перша леді зайшла в 1-Г клас, де навчаються 30 дітей, з них одна дитина – “інклюзивна”. А загалом дітей з особливими потребами 11. Їм Порошенко подарувала книги.

Директорка Любов Мурга каже, що діти з особливими потребами навчаються у школі від її відкриття.

“Ми почали займатись цим раніше. Звісно легше говорити про рівність, ніж робити, зараз держава більше допомагає. Для таких дітей мають бути особливі комфортні умови – це і підготовка вчителя, і ресурсна кімната, де дітки зможуть відпочивати. Інклюзивні діти допомагають іншим ставати добрішими, співчутливішими, адже в нашому світі так бракує доброти… Що вже вдалося зробити для цих діток? У них є своя туалетна кімната, ресурсна кімната, де вони можуть відпочивати. Хотілося б для них зробити актовий зал, з тренажерами. Думаю наступного року вдасться це зробити”, – каже освітянка.

Батько першокласника з інклюзією Світозар Захарія визнає, що в школі опікуються над сином.

“Для нас з дружиною основним критерієм того, що дитині тут подобається, є його слова – “а ви мене зранку розбудите до школи?”. Вчителька робить у школі атмосферу тепла, дружності. Наш синочок має вроджену ваду – спинно-мозкову грижу. Поки що не виникало проблем у зв’язку з цим у школі – адже є асистент, який допомагає дитині (встати, піти до їдальні). Вважаю, що інклюзивна освіта таки корисна, адже раніше син навчався у садочку з такими ж дітками. Дітки у школі не відштовхують Ростислава, вони сприймають його, допомагають, разом гра.ться. Це основний плюс інклюзивного навчання – щоб діти розуміли, що всі однакові, просто деякі потребують певної допомоги і підтримки”, – каже чоловік.

Батько каже, що часто стикаються на вулиці із нерозумінням від старшого покоління, бо вони не бачать за фізичною вадою самої дитини. Адже раніше не було інклюзивної освіти, люди просто не навчені.

Інклюзивна освіта в Івано-Франківській області розвивається на всіх рівнях – дошкільному, шкільному, професійному і позашкільному. Зокрема, в області працює 44 інклюзивних дитсадки, в яких навчається 57 особливих дітей.

Однією з важливих умов для розвитку інклюзивноі освіти є наявність у закладі Медіатеки та Ресурсної кімнати. Із метою створення доступних та якісних умов навчання дітей з особливими освітніми потребами Марина Порошенко передала Олегу Гончаруку типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, які розроблені у співпраці Фонду Порошенка та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

“В нашій області є 7 тисяч дітей, яким потрібні особливі умови. Хочу подякувати вам за те, що допомагаєте нам впроваджувати ті ідеї, які ще вчора здавалися неможливими. Я переконаний, що наступний ваш візит буде, коли ця програма буде в дії”, – наголосив під час візиту голова ОДА Олег Гончарук.