Мародерство на бюджеті: кращі кейси серпня від команди Марцінківа

Автор: Вадим Войтик

08 Вер, 2022 11:31

Поділитись публікацією
Мародерство на бюджеті: кращі кейси серпня від команди Марцінківа

Так сталося, що упродовж серпня 2022 року, на шостому місяці війни громаді Івано-Франківська стало відомо найбільше фактів про великі і малі “витівки” щодо використання бюджету щодо Руслана Марцінківа і його команди.

“Галка” зібрала більшість з них в одному рейтингу.

1. Капітальний ремонт назвали поточним

На превеликий подив містян на шостий місяць війни в Івано-Франківську відновилися роботи з благоустрою дворів, а простіше кажучи – укладання бруківки. До цього, та й зараз мерія неодноразово наголошувала, що через війну уряд заборонив будь-які капітальні видатки крім тих, які необхідні для оборони. Саме цим виправдовували і ями на дорогах

Як виявилося, у Департаменті благоустрою міськради просто перейменували готову тендерну документацію. Насправді капітальний ремонт суттєво відрізняється від поточного, до закупівлі таких робіт є різні вимоги, а їх порушення тягне за собою як мінімум адміністративну відповідальність. 

Втім, це не зупинило мера, і тепер він може знову знімати сюжети про свої досягнення на фоні бруківки. 

2. Мільйони на піар

Про оплату коштом івано-франківських платників податків піару Марцінківа було відомо давно. Проте інформація про багатомільйонні витрати на те саме, які і надалі здійснюються у час війни наробила чимало шуму. 

Як виявилося громадські активісти та журналісти не вірно порахували цифри, що обурило профільний Департамент стратегічного розвитку та цифрових трансформацій. Там повідомили, що на інформування про роботу мерії під час війни витратили не 33, а “лише” 2,5 млн грн. 

Важко уявити, аби будь-який з перелічених у рішеннях виконкому ЗМІ відмовив міському голові в участі в його ефірах чи публікаціях безкоштовно. Натомість оплата редакціям бюджетних коштів перетворює право на висвітлення діяльності мера на обов’язок, а саме висвітлення з інформування власне на піар.  

3. “Золоті” гілки

У серпні було оприлюднено ще один договір на обрізку дерев. Напевне це не викликало б суспільного інтересу, якби таких договорів не було вже декілька, а їх загальна сума не перевалила за мільйон гривень.

Це рекордна сума за всі попередні роки, що в час війни виглядає, м’яко кажучи, дивним. 

Ба більше, на противагу підрядам, які мерією нерідко оплачуються з затримкою у рік, або лише за рішенням суду, обрізка гілок та висадка квітів була профінансована з реактивною швидкістю. Вочевидь секрет цього – в особі підрядника.

4. Гроші за ями

Війна не завадила мерії, яка постійно жаліється на брак коштів та навіть скорочує чиновників через це, замовити і оплатити таку екзотичну послугу як копання ям для висадки дерев

З’ясувалося, що висаджували дерева та фотографувалися ще не скорочені тоді чиновники під гаслом “Сади Перемоги”. Однак ями під ці дерева ймовірно копав сторонній підрядник і без фотографій. Принаймні гроші за це з міського бюджету вже оплачені. 

Той же підрядник, що спеціалізується на обрізці дерев та копанні ям, міг отримати 125 тисяч за клумбу з бегоній, фотографія якої прикрашала сторінку Марцінківа у мережі facebook. Однак після розголосу договір про це скасували.

5. Купити банк

Насправді – приміщення колишнього банку “Промінвестбанк”, що в центрі Івано-Франківська. Формалізувалася ця ідея вже на початку вересня, однак очевидно, що задум з’явився в серпні, коли оприлюднили оголошення про продаж. 

Упродовж останніх років міськвиконком системно розпродавав нерухомість, яка перебувала у комунальній власності. Публічно це пояснювалося дефіцитом бюджету, зокрема – браком коштів на добудову скандального мосту на Пасічну.  

Тому раптова ідея навпаки, придбати 3,7 тис. кв.м виглядає несподіваною. Тим більше, що придбання доручили глибоко дотаційному і вузькоспеціалізованому КП “Електроавтотранс”. Воно ж, до речі, має встановити світлофор на перехресті бульварів і вул. Бельведерської. Раніше такими роботами переймалося інше міське підприємство. 

Читайте також: Мінус двісті мільйонів: майже всі комунальні підприємства Івано-Франківська безнадійно збиткові, — фактчек “Галки”