Марсохід NASA Perseverance надіслав на Землю нові кольорові фото планети

Автор: Зелінська Тетяна

20 Лют, 2021 14:02

Поділитись публікацією
Марсохід NASA Perseverance надіслав на Землю нові кольорові фото планети

Від моменту посадки американський марсохід NASA під назвою Perseverance («Наполегливість») на Марс вже надіслав п’ять фото.

Вони оприлюднені в акаунті марсохода у Twitter, інформує “Галка” з посиланням на “Громадське“.

Перший знімок камера на борту марсохода зробила якраз під час його посадки — це кадр з відео, на якому чітко видно троси, за допомогою яких Perseverance спускався на поверхню планети.

Також марсохід надіслав зображення, зроблене однією з його нижніх камер (так звані Hazcam) одразу після посадки. Загалом марсохід має 23 камери.

Третє кольорове фото зроблене за допомогою іншої камери Hazcam, яка показала одне з шести коліс марсохода на передньому плані й саму поверхню планети — на задньому.

Що цьому передувало?

Марсохід NASA під назвою Perseverance18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США ㅡ він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож Perseverance до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт Ingenuity запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

Однак найскладнішими для Perseverance стали останні кілометри під час входу в атмосферу Марсу ㅡ у цей час науковці могли розраховувати лише на роботу автоматичної системи. За десять хвилин до посадки науковці відчутно нервували, жартуючи що «є тисячі речей, які можуть піти не так».

А чому власне «Наполегливість»?

Таке «ім’я» марсоходу обрали американські школярі ще у 2019 році, коли NASA оголосила свій традиційний конкурс на найкращу назву для апарату. Наприклад, назву попередника Perseverance ㅡ Curiosity («Допитливість») ㅡ вигадала школярка з Канзасу Клара Ма. Діти, що брали участь у конкурсі, мали пояснити, що означає їхній варіант назви.

Цього разу переможцем конкурсу став Олександр Матер з Вірджинії. У своєму есе він зазначив, що у людей вже є цікавість, інтуїція, дух та можливість (так називались минулі марсоходи США), але не вистачає наполегливості : «Якщо марсоходи повинні відображати наші якості як раси, ми пропустили найголовніше. Наполегливість. Ми як люди еволюціонували як істоти, які могли навчитися пристосовуватися до будь-якої ситуації».