Марцінків і Арестович забезпечили Україні 39 місце з 49 країн Європи за рівнем забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти (РЕЙТИНГ)

Автор: Вадим Войтик

19 Гру, 2023 10:50

Поділитись публікацією
Марцінків і Арестович забезпечили Україні 39 місце з 49 країн Європи за рівнем забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти (РЕЙТИНГ)

У рейтингу країн Європи щодо рівня забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти Україна посіла 39 місце. Всього аналізували 49 країн. У звіті про Україну на три сторінки згадують лише Марцінківа й Арестовича. 

Про це пише Суспільне з посиланням на рейтинг від ILGA (Міжнародної асоціації лесбійок, геїв, бісексуалів, трансгендерних й інтерсексуальних людей).

У звіті зазначили, що в Україні цього року все ще гостро поставали проблеми мови ворожнечі та злочинів на підставі ненависті до ЛГБТ. Зокрема, у звіті згадуються випадки, коли ЛГБТ-українці з окупованих територій повідомляли про випадки вимагання, катування, викрадення, переслідування, ув’язнення та насильства, зокрема сексуального, з боку російських солдатів.

Також зазначено, що в травні 2022 року тодішня уповноважена з прав людини Людмила Денісова розкритикувала мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа за “гомофобну мову ворожнечі” після того, як він в інтерв’ю підтвердив свою позицію, що “геї не можуть бути патріотами”.

Не залишився без уваги й Олексій Арестович, блогер та ексрадник Офісу президента, який назвав ЛГБТ-людей “девіантними”, і зазначив, що “хоч він і проти насильства”, але виступає проти “ЛГБТ-пропаганди”.

Однак ILGA відзначили й позитивні зміни: ратифікацію Стамбульської конвенції, появу законопроєкту № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств” і загальне покращення ставлення українців до ЛГБТК+.

Читайте також: Петиція щодо зеленої зони озера: у мерії відповіли, що на слухання щодо забудови громада не приходила