Марцінків не проти перейменування Івано-Франківського району на Галицький

Автор: Андрій Макітра

01 Nov, 2023 14:06

Поділитись публікацією
Марцінків не проти перейменування Івано-Франківського району на Галицький

1 листопада голова Івано-Франківської громади Руслан Марцінків заявив, що буде правильно, коли Івано-Франківський район змінить назву на Галицький.

Читайте також: 208 франківських воїнів отримають з бюджету по 10 000 гривень на реабілітацію

Про це пише “Галка” з посиланням на стрім Руслана Марцінка.

Мер вважає, що з історичної точки зору буде правильно змінити назву району на Галицький. Проте центром району має залишитися Івано-Франківськ.

“Франківськ підтримує цю ідею. Ініціює її на районній раді. Вірю, що це буде певна данина нашій славній історії, данина Галичині. Різні вороги хотіли применшити роль міста Галич та давнього Галича. Тому вважаю, що це буде правильно з історичної точки зору. А Франківськ, як той центр, центр району, області, то він буде далі гідним українським тилом”, – каже Марцінків.

До слова, рішення про перейменування може прийняти лише Верховна Рада України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Як треба не любити Франківськ, щоб робити таке!”, – Марцінків про нові райони області та центр у Галичі

Як писала “Галка”, у листопаді 2020 року Кабінет Міністрів України погодив перейменувати Івано-Франківський район на Галицький. 31 липня 2020 року депутати Івано-Франківської обласної ради висловилися за те, аби замість Івано-Франківського району на Прикарпатті був Галицький.

Також за словами міського голови Галича Олега Кантора, жителі Галицької громади сьогодні прагнуть, аби чиновники відновили Галицький район з центром у Галичі.