Марцінків попіарився на техніці для дитячого іт-класу. Як виявилося, комп’ютери надіслали благодійники з Чикаго

Автор: Вадим Войтик

30 Січ, 2023 15:15

Поділитись публікацією
Марцінків попіарився на техніці для дитячого іт-класу. Як виявилося, комп’ютери надіслали благодійники з Чикаго

В Івано-Франківському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей  відкрили комп’ютерну лабораторію. На відкриття завітав міський голова й подякував франківським айтішникам. Про те, що техніку надіслали з Чикаго згадали лише після обурень благодійників. 

“Це стало можливим завдяки IT-компанії N-iX та Івано-Франківському ІТ Кластеру, – написав про подію Руслан Марцінків. – Хочу подякувати за таку ініціативу. Адже в центрі перебувають дітки, яких забрали з родин, з кризових сімей. У цей непростий час дуже важливо допомагати дітям”. 

“Необхідну суму для облаштування 30 робочих місць у комп’ютерній лабораторії вдалося зібрати під час благодійних зустрічей для розвитку місцевої ІТ спільноти, – інформує сайт міського голови. – Окрім обміну знаннями та нетворкінгу, проведення зустрічей мало благодійну складову – зібрати 100 тисяч гривень. Щоби потрапити на зустріч, ІТ-фахівці донатили певну суму, а компанія N-iX вирішила ці кошти подвоїти для облаштування комп’ютерної лабораторії. І завдяки зібраності та згуртованості місцевої ІТ спільноти вдалося досягти поставленої цілі”. 

Втім, подана у такий спосіб інформація обурила представників української громади з Чикаго, які насправді зробили левовий внесок у створення дитячого іт-центру та передали Центру соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківську зібрану ними благодійну допомогу ще в листопаді 2022 р.

Тоді Центр отримав 30 пар кросівок, кухонний комбайн, принтер, засоби особистої гігієни. Всі вихованці отримали солодкі подаруночки і листівки. Також з Чикаго надійшли 30 нових ноутбуків. 

Oksana Svidruk Руслан Марцінків скажіть, як так сталося, що Ви і Ваша «компашка» звітується за комп’ютери, які були передані, як гуманітарна благодійна допомога з Чикаго з церкви непорочного зачаття Діви Марії?

Після обурень інформацію від голови Івано-Франківська змінили з посиланням на неточність. Втім, сайт міського голови і досі акцентує на зібраних айтішниками 200 тис. грн.  

“Ми дуже вдячні ІТ-кластеру і ІТ-компаніям, які окрім своєї основної діяльності, вони ще є відповідально соціальним бізнесом у цей непростий час, – зазначив під час відкриття комп’ютерної лабораторії Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Спільноті з Чикаго за 30 надісланих ноутбуків міський голова згодом висловив вдячність. 

Читайте також: Фактів не встановлено: комісія Марцінківа не знайшла доказів пиятики старости Камінного