Марцінків: Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні свідомо дискредитується

Автор: Турій Роман

06 Jun, 2014 07:40

Марцінків: Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні свідомо дискредитується

Жителі багатоквартирних будинків потребують упорядкованого законодавства, яке стимулюватиме створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Тому фракція «Свободи» виступає за докорінні зміни в галузі житлово-комунальних послуг і житлово-комунального господарства.

Читайте також: Марцінків пожалівся на брак коштів у створеному при міському бюджеті благодійному фонді. Йому нагадали про гроші за піар

Про це під час розгляду законопроекту про внесення змін до закону про об’єднання співвласників багатоквартирних будинків на засіданні Верховної Ради заявив народний депутат, член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики нардеп Руслан Марцінків.

«Фракція ВО “Свобода” переконана, що самоорганізація власників квартир багатоквартирних будинків це єдиний спосіб забезпечення належного утримання і збереження багатоквартирних житлових будинків та покращення якості комунальних послуг», – сказав Руслан Марцінків.

За його словами, його фракція підтримує ці законодавчі ініціативи, які впорядковують порядок набуття членства в ОСББ та перекривають схеми захоплення керівництва ОСББ з боку сторонніх осіб, інші можливі зловживання в управлінні ОСББ.

Це питання потребує негайної державної підтримки з боку профільному міністерства. Саме кінцевий споживач – мешканець багатоповерхівки – найбільше нині зацікавлений в ефективності житлово-комунальних послуг. ОСББ має стати для мешканців багатоповерхівок тим інститутом управління спільною власністю, за допомогою якого саме вони, а не ЖЕКи чи компанії з управління, визначають пріоритети і контролюють якість наданих послуг.

«Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в Україні, на жаль, загальмоване і свідомо дискредитується. Останніми роками держава повністю усунулася від обіцяної фінансової підтримки і проведення в будинках, у яких мешканці створюють ОСББ, капітального ремонту. І тільки місцеві громади надають допомогу об’єднанням співвласників. Але місцеве самоврядування сьогодні має настільки мало можливостей фінансувати ОСББ, що без підтримки держави ми самотужки з цим не впораємося. Також без вирішення залишається питання передачі у власність або користування об’єднань співвласників прибудинкових територій і, як наслідок, масові конфлікти, – каже Марцінків. – Фактично політика в житлово-комунальній галузі спрямована на захист інтересів постачальників послуг, монополістів, управлінських компаній, так званої комунальної мафії».

Депутат наголосив: усі останні роки потужне олігархічне лобі сприяло утворенню управлінських компаній, які, особливо у великих містах, створювали об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків штучні перешкоди. Тому ухвалення цих змін до закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» дозволить ефективно вирішити ці проблеми, перекрити зловживання, які є при вступі, адже в деяких містах сьогодні вимагають до 10 відсотків від вартості квартир при вступі в об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry