Марцінків замовив ремонт ЦНАПу на 245 тисяч у підрядника, який в розшуку, – розслідування

Автор: Андрій Макітра

21 Лис, 2023 16:11

Поділитись публікацією
Марцінків замовив ремонт ЦНАПу на 245 тисяч у підрядника, який в розшуку, – розслідування

Капітальний ремонт адмінприміщення ЦНАПу в селі Радча, на Івано-Франківщині, подорожчав майже на 250 тисяч гривень. При тому, що ЦНАП у вже відремонтованому приміщенні відкрили ще у серпні 2023 року. Засновник та директор фірми, яка начебто проводить роботи, оголошений у розшук за підроблення документів та привласнення бюджетних коштів.

Про це йдеться у розслідуванні медіа “KURS”, пише Галка.

Тендер на капітальний ремонт адміністративного приміщення для територіального підрозділу ЦНАП в селі Радча Івано-Франківської міської ради був оголошений ще наприкінці січня 2022 року. Найменшу ціну запропонувала ФОП Гайдей Мар’яна Климівна. Проте її пропозицію відхилили, і 11 березня 2022 року голова виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків уклав договір на виконання капремонту з директором ТОВ “Лідер-Плюс” Романом Татуміраком – батьком депутатки Івано-Франківської міської ради свободівки Наталії Татумірак. За 2 105 045 грн підрядник зобов’язався виконати роботи до 2 травня 2022 року.

Депутатка Івано-Франківської міської ради від ВО “Свобода” Наталія Татумірак

У червні 2022 року тендером зацікавилася Державна аудиторська служба. За результатами моніторингу Держаудитслужба зобов’язала виконавчий комітет розірвати договір підряду, оскільки переможець тендеру не надав усіх необхідних документів. Проте замовник відписав Держаудитслужбі, що у переможця торгів ТОВ “Лідер-Плюс” через введення воєнного стану не було можливості оприлюднити їх в електронній системі закупівель. На цьому перевірка завершилася.

30 грудня 2022 року Татумірак звернувся до виконкому з проханням продовжити термін виконання робіт. Мовляв, через воєнний стан і блокування морського імпорту стала недоступна частина комплектуючих, необхідних для завершення робіт.


Того ж дня сторони уклали додаткову угоду до договору, якою продовжили термін виконання робіт до 31 грудня 2023 року.

Проте вже 2 лютого поліція оголосила Романа Татумірака у розшук через переховування від органів слідства. Відзначимо, що провадження, в яких Татумірак фігурує обвинуваченим, розглядають у трьох судах Прикарпаття – Надвірнянському, Калуському та Коломийському. Ще з десяток кримінальних проваджень відкрито щодо привласнення бюджетних коштів під час будівництва об’єктів на території всієї області.

На жодне із засідань Татумірак не з’явився, його адвокати стверджують, начебто він перебуває на лікуванні в Італії.

Після того як Татумірак виїхав за кордон, його фірма “Лідер-Плюс” продовжувала роботи з капремонту приміщення у Радчі, і 20 серпня відбулося урочисте відкриття нового ЦНАПу.

Та нещодавно на сайті публічних закупівель prozorro з’являється ще один договір вартістю 245 767 грн на додаткові роботи з капремонту приміщення ЦНАПу у Радчі, підписаний 8 листопада між міським головою Івано-Франківська Русланом Марцінківим та директором “Лідер-Плюс” Романом Татуміраком.

Підставою для додаткових робіт став лист, начебто підписаний Татуміраком, про необхідність додаткових робіт, не передбачених тендерною документацією.

Дуже оперативно, вже 10 листопада, за даними Єдиного вебпорталу використання публічних коштів, ці кошти надійшли на рахунок “Лідер-Плюс”.

Як бачимо, підписи у документах, які підписував Татумірак до оголошення у розшук та тепер, відрізняються.

Довідка, що підписував Татумірак у лютому 2022 року

Скріншот з договору про додаткові роботи від 8 листопада 2023 року

Проте підписи з останніх документів ідентичні з підписом його доньки, депутатки міськради Наталії Татумірак.

Приклад підпису Наталії Татумірак

За даними youcontrol, Роман Татумірак заснував ТОВ “Лідер-Плюс” у лютому 2015 року. З того часу отримав підрядів на 139 млн грн. Найбільше замовлень отримав від:

  • Печеніжинської селищної ради – на 46 356 752,68 грн;
  • Управління капітального будівництва в Івано-Франківській області – на 43 577 897 грн;
  • Департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації – на 32 363 274 грн.

Фірма зареєстрована у селі Братківці на вулиці Лази, 16А. За цією адресою Татумірак заснував ТОВ “Норт-Будінвест”. Він також є співзасновником ГО “Футбольний клуб “Колос Братківці”.

Його донька Наталія Татумірак є засновницею та керівницею ТОВ “Добро-Будінвест”, що знаходиться за тією ж адресою, що і підприємства батька.

Читайте також: Цьогоріч заходи до Дня міста були благодійними? А хто платив за безкоштовний проїзд? – розбір “Галки”