Марцінків запевняє, що його оклад 14500 грн. Це – неправда, – фактчек Галки

Автор: Вадим Войтик

24 Гру, 2022 14:40

Поділитись публікацією
Марцінків запевняє, що його оклад 14500 грн. Це – неправда, – фактчек Галки

Іванофранківців обурила інформація про встановлення на 2023 рік подвоєння зарплати для мера та його десяти заступників. Марцінків у коментарях запевнив, що насправді його оклад становить лише 14500 грн. 

“Галка, то брехалка! В міського голови з цими надбавками 25000 грн. зарплата і ще з них утримуються податки, бо оклад в мене 14,500 грн!” – у властивій йому манері написав мер.

1. Так є ж електронні декларації, там і подивимося!

24 лютого НАЗК закрило доступ до публічної частини Реєстру декларацій. Це було зроблено для того, щоб агресор не міг отримати дані про українських держслужбовців і політиків. Також тимчасово скасовано обов’язок декларування. 

Однак в мережі є інформація про останню подану Русланом Марцінківим декларацію, за 2020 рік. Міський голова отримав 545 тис. гривень зарплати. За 2019 рік на посаді мера Івано-Франківська він отримав дохід у розмірі 515 072 гривень. Це складає в середньому 43-45 тис. на місяць. 

2. Тоді нумо гуглити

За інформацією руху “Чесно” в січні 2021 року зарплата Марцінківа становила 40,3 тис. грн. Причому дехто із заступників отримував більше за мера міста. Зауважимо, зазвичай січнева зарплата є найнижчою за рік з огляду на кількість робочих днів.

Оклад міського голови, який відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №268 є основою розрахунку заробітку мера, з липня 2021 року складає 15 900 грн., а не 14500, як пише Марцінків. 

3. Ок, нехай 15900, але ж не 40-60 тисяч!

Не так. В загальній структурі доходів мерів міст України оклад становить близько чверті суми. 

Далі постанова передбачає: 

  1. надбавку за знання та використання в роботі іноземної мови: однієї європейської – у розмірі 10, однієї східної, угро-фінської або африканської – 15, двох і більше мов – 25 відсотків посадового окладу;
  2. доплату за науковий ступінь кандидата або доктора наук з відповідної спеціальності – у розмірі відповідно 5 і 10 відсотків посадового окладу;
  3. надбавку за почесне звання “заслужений” – у розмірі 5 відсотків посадового окладу;
  4. надбавку за вислугу років службовцям органів місцевого самоврядування у відсотках до посадового окладу в таких розмірах: понад 3 роки – 10, понад 5 років – 15, понад 10 років – 20, понад 15 років – 25, понад 20 років – 30, понад 25 років – 40 відсотків.

Марцінків, по-перше, стверджує, що знає як мінімум англійську, по-друге, наприкінці 2020 року він став кандидатом юридичних наук, і по-третє, служить в органах місцевого самоврядування принаймні з 2010 р., тобто понад 10 років. 

4. Хух, це все?

Ні, не все. Відповідно до Закону “Про службу в органах місцевого самоврядування” посада мера Івано-Франківська належить до другої категорії. Це означає принаймні 3-5 ранг службовця, а це додає ще 700-800 грн до зарплати. 

Таким чином Марцінків має принаймні 35% +700 грн надбавки до зарплати, що складає з липня 2021 року разом з окладом 22165 грн. 

Також може нараховуватися надбавка за доступ до державної таємниці та ненормований робочий день. 

Зрештою, щороку міська рада ухвалює рішення про встановлення власних надбавок і премій, крім тих, що передбачені законодавством. Так було у відносно мирному 2021 році

5. І що встановила міська рада?

  • По-перше, з 02 січня 2023 року міському голові, всім його заступникам, секретарю міської ради та керуючому справами встановлено надбавки: за високі досягнення у праці в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років і за виконання особливо важливої роботи в розмірі 50 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.
  • По-друге, міському голові, заступникам, секретарю міської ради та керуючому справами передбачена матеріальна допомога на оздоровлення при наданні щорічної відпустки та матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань в розмірах середньомісячної заробітної плати.
  • По-третє, заступникам, секретарю міської ради та керуючому справами можуть нараховуватися премії за результатами праці, а також до державних та професійних свят згідно розпорядження міського голови.
  • По-четверте, здійснювати щомісячне преміювання міського голови та з нагоди державних і професійних свят у максимальному розмірі, встановленому для секретаря міської ради, заступників міського голови та керуючого справами у межах фонду преміювання, передбаченого у кошторисі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради і економії фонду оплати праці.

6. То все ж скільки?

Ми не знаємо. І так виглядає, що не дізнаємося. Адже законом дозволили зупинити декларування чиновників не лише на період воєнного часу, але і на три місяці після нього. 

Втім, приблизні підрахунки, які ми провели вище, дозволяють припустити, що мінімальний розмір оплати праці Марцінківа у 2023 році становитиме 44330 грн. Це без премій до свят, виплат на оздоровлення та матеріальної допомоги. 

Мораль

Так виглядає, що значна частина іванофранківців з розумінням ставиться до відносно високого рівня оплати праці міського голови. Менш лояльні містяни до його заступників, яких у Марцінківа найбільше з-поміж інших мерів обласних центрів в Україні

Втім, головне претензія – до неправди. Як поточної, коли мер банально бреше в цифрах, так і глобальної, коли в перші місяці війни голова обіцяє “затягнути паски” та скорочення, а на другий рік війни встановлює собі подвоєні виплати як ні в чому не бувало. 

Як інформувала “Галка”, 22 грудня депутати Івано-Франківської міської ради підтримали рішення про встановлення надбавок, матеріальної допомоги та преміювання міського голови, його заступників, секретаря міськради та керуючого справами виконавчого комітету.

Читайте також: Проїзд комунальним транспортом подорожчає не раніше першого липня, — Марцінків