Маруняк: спостерігачам відмовили у наданні копій бланків протоколів, бо на дільниці не мають ксероксу

Автор: Турій Роман

25 Тра, 2014 19:49

Поділитись публікацією
Маруняк: спостерігачам відмовили у наданні копій бланків протоколів, бо на дільниці не мають ксероксу

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, голови ДВК кількох виборчих округів повідомили, що не будуть видавати їм копії протоколів про підрахунок голосів.

Такі випадки зафіксовані одразу на кількох дільничних виборчих комісіях 89-го виборчого округу (Коломия), в окрузі № 85 (Тлумач), а також в Івано-Франківську на дільницях №260917 і 260919 (округ №84). Своє рішення голови ДВК мотивували тим, що у спостерігачів не має при собі бланків протоколів, а на дільницях немає копіювальної техніки, щоб зробити ці бланки.

«Закон не зобов’язує спостерігача мати при собі копії бланків протоколів про підрахунок голосів і навіть більше, закон навіть не передбачає такого права для спостерігачів. Тому вони не зобов’язані були їх мати. Закон говорить про те, що копію протоколу спостерігачам, які присутні під час підрахунку голосів ДВК має надавати невідкладно», – зауважує Іван Маруняк, координатор ОПОРИ на Прикарпатті.

Ймовірно, що ця проблема мала масовий характер по цілій Україні, тому ЦВК оперативно відреагувала на ситуацію і вислала усім окружним виборчим комісіям повідомлення з вимогою до ДВК невідкладно надати спостерігачам копії протоколів, як цього вимагає закон.