Забезпечувати комфорт із народження малечі є важливою справою батьків. Під час облаштування дитячої кімнати потрібно правильно розташувати меблі та їхнє наповнення. Розглянемо докладніше, який матрац має бути в малечі, аби її сон був міцним.
Вимоги та облаштування дитячої зони відпочинку
Ліжко для малечі встановіть поруч із дорослим. Варто зазначити, що подушка для новонародженого не потрібна, але важливо правильно облаштувати спальне місце для забезпечення його здоров’я та комфорту. Завдяки зв’язку з консультантами замовити матрац на ліжко для дитини легко. Його розмір становить від найменшого 60х120, віком до 3 років до найбільшого 180х200 для 12–18 річного віку. У висоту вони можуть бути від 15 см та понад 31 см, мати 2 см запасу в довжину й ширину, аби повністю розстелитися. За типом розрізняють:
- Пружинний. Блоки забезпечують м’якість усією поверхнею. Каркас за периметром надає необхідну жорсткість.
- Безпружинний. Має жорстку основу, що гарно підходить для малюка. Латекс набуває форму тіла, не продавлюється. Він добре вентилюється і пропускає вологу.
За периметром матрацу має бути гарне підтримання, щоб малюк почував себе стійко. Це допомагає йому вставати та ходити вздовж ліжка, утримуючи рівновагу.
Характеристики та особливості конструкції матраців
Жорстка основа добре розподіляє вагу всією поверхнею, у такий спосіб усуваються провали та м’які точки. Окрім функції відпочинку матраци мають такі особливості:
- анатомічний ефект — підстроювання під індивідуальну форму людини;
- антибактеріальне просочення — захист від неприємного запаху та шкідливих мікроорганізмів;
- гіпоалергенність — здатність матеріалу не спричиняти патологічну реакцію, не збирати пил;
- двосторонній виріб — має тверду основу з одного боку та більш м’яку з іншого;
- з масажною дією — перина зменшує біль у м’язах, знімає навантаження, покращує рухливість хребта;
- ортопедичність — підтримує спину в природному положенні, рівномірно розподіляє навантаження.
Для наповнення використовують:
- aerolat;
- ergoflex;
- memory;
- повсть;
- кокосова койра;
- латекс;
- кокосове волокно;
- піна;
- пінополіуретан;
- поролон;
- синтепон;
- спанбонд;
- термоповсть;
- флексфайбер;
- флізелін;
- бавовняна вата;
- вовна.
Догляд за матрацом спрощується завдяки наявності наматрацника. Для його пошиття використовують такі тканини як бязь, трикотаж, махра та велюр. Водонепроникне внутрішнє покриття захищає від протікань. За браком чохла забруднену поверхню потрібно промокнути вологими серветками. Деякі ділянки можна прати в розчині оцту та мийним засобом. Сода поглинає неприємні запахи. Матрац просто очищається пилососом та його треба провітрювати.
Подбайте про здоров’я немовляти заздалегідь. З раннього віку закладається основа його життя. Не варто упускати головне, вибираючи правильний матрац.