Аксенія Волосянко, зі Старого Лисця, яка виростила шестеро дітей, має 12 внуків, 14 правнуків і 2 праправнуків, досі самостійно веде господарство і пече хліб у печі. 15 лютого жінка відзначила столітній ювілей.
Про це пише “Галка” з посиланням на Лисецьку селищну раду.
15 лютого у Старому Лисці Аксенія Волосянко відзначила свій столітній ювілей. За святковим столом зібралися її діти, внуки, правнуки і праправнуки, а також молодші брат і сестра.
Аксенія Йосипівна була найстаршою серед своїх дев’ятьох братів і сестер. З дитинства допомагала батькам по господарству та доглядала за молодшими дітьми.
“Тато з мамою раненько йшли працювати в поле, а мене залишали з меншими дітьми й наказували, щоб за ними дивилася, в хаті прибрала, посуд помила біля криниці”, – згадує ювілярка.
У 22 роки жінка вийшла заміж за сусіда-вдівця Миколу Волосянка. Вона замінила матір його доньці Марії, а потім разом вони виростили п’ятеро спільних дітей – Василя, Розалію, Анну, Олександру та Степана. Всі вони залишилися жити в Старому Лисці та створили свої сім’ї. Тепер у Аксенії Йосипівни дванадцять внуків, чотирнадцять правнуків і двоє праправнуків.
Жінка пережила Другу світову війну, голодні повоєнні роки, до 62 років працювала у колгоспі. Але ніколи не втрачала оптимізму, навіть коли десять років тому зламала ногу й надовго злягла.
“Я завжди з Богом – де би не була, прошу Його ласки собі й рідним”, – каже Аксенія Йосипівна.
Вона й досі живе в старенькій хаті, де народилися її діти, та самостійно дає собі раду. Попри поважний вік, порається по господарству з допомогою табуретки, на яку спирається. Любить готувати голубці та їсть тільки власноруч спечений у печі хліб.
Лисецький селищний голова Анатолій Лущак, який разом зі своїм заступником Іваном Говерою завітав привітати ювілярку, згадав, як торік був вражений, коли застав 99-річну жінку на подвір’ї, де вона складала дрова, які рубав її старший син Василь.
“Відзначати свій столітній ювілей з ясним розумом і доброю пам’яттю – це Божий дар, який дається далеко не кожному”, – сказав керівник громади.