Мати зловживає алкоголем: у Франківському районі двох дітей влаштують у патронатну сім’ю

Автор: Застава Максим

13 Aug, 2021 16:45

Поділитись публікацією
Мати зловживає алкоголем: у Франківському районі двох дітей влаштують у патронатну сім’ю

Двох неповнолітніх дітей із села Грабовець Богородчанської територіальної громади соціальні працівники планують влаштувати на тимчасове виховання у патронатну сім’ю. Дев’ятого серпня їх разом з матір’ю доправили до районної лікарні.

Читайте також: Голова Івано-Франківської райради Василь Попович: Ми перетворилися в орган, який може прийняти лише якісь політичні звернення

Зараз у службі у справах дітей Богородчанської селищної ради готують розпорядчі документи щодо влаштування дітей під патронат, розповів начальник установи Василь Римарук, передає Суспільне.

За його словами, ця сім’я перебуває на обліку у соцслужби упродовж багатьох років.

“Мати дітей неналежно виконує свої обов’язки, зловживає алкоголем. У неї є семеро дітей. Двоє вже дорослих теж, на жаль, ведуть асоціальний спосіб життя. Жінку позбавили батьківських прав щодо трьох дітей. А тепер на вихованні залишилися 8-місячний хлопчик та дівчинка двох з половиною років”, — каже Василь Римарук.

Начальник служби у справах дітей Богородчанської селищної ради розповідає Суспільному, що соцпрацівники із жінкою проводили бесіди, викликали на комісії. Її попереджали, що дітей можуть вилучити з сім’ї.

“І от після чергового рейду ми виявили, що мама зі старшою донькою знову перебувають у стані алкогольного сп’яніння, і це несе загрозу для життя та здоров’я дітей. Ми разом з іншими відповідними службами ухвалили рішення відвезти їх до лікарні перед влаштуванням дітей у патронатну сім’ю”, — каже Василь Римарук.

З його слів, допоки діти тимчасово перебуватимуть у патронатних вихователів, їхній матері спробують допомогти змінити спосіб життя у благодійному фонді “Час добра та милосердя” в Івано-Франківську. Їй допоможуть у пошуках роботи та помешкання, аби змінити звичні умови проживання. Якщо ж жінка не виправиться, соціальні служби ініціюватимуть процес позбавлення її батьківських прав.

У Богородчанській територіальній громаді є дві патронатні сім’ї. В одній уже понад два місяці виховують двох дітей. У другу планують влаштувати дітей із Грабовця.

Начальниця обласної служби у справах дітей Віталія Попович розповіла Суспільному, що на Івано-Франківщині є 13 патронатних сімей, у яких виховують 14 дітей. Три патронатні сім’ї ще чекають на влаштування дітей.

“По одній сім’ї маємо у Косові, Снятині, Рожневі, Коломийській, Матеївецькій, Солотвинській територіальних громадах та чотири — в Івано-Франківську. Загалом під патронатом уже виховувалося 39 дітей. На обліку у нашій службі наразі перебуває 436 дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах”, — каже Віталія Попович.

З її слів, дітей у патронатні сім’ї влаштовують на термін до 3 місяців, іноді — до пів року.