Мавпяча віспа вже у Швейцарії, Ізраїлі та Аргентині, в Бельгії запроваджують карантин для хворих

Автор: Вадим Войтик

23 May, 2022 12:30

Мавпяча віспа вже у Швейцарії, Ізраїлі та Аргентині, в Бельгії запроваджують карантин для хворих

Віспу мавп виявили у Швейцарії та Ізраїлі. Вперше зафіксований випадок в Латинській Америці, в Аргентині. Всього країн, де наразі зафіксовано випадки хвороби – 15. 

Бельгія стала першою у світі країною, яка запровадила обов’язковий 21-денний карантин для хворих на мавпячу віспу.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Світ чекає нова пандемія і до чого тут мавпи? Фактчек від Галки

Карантин країна вводить після повідомлення про чотири випадки захворювання за останній тиждень. Відповідне рішення бельгійські органи охорони здоров’я ухвалили в п’ятницю.

Зараженим віспою мавп не потрібно самоізолюватися, але слід бути пильними, особливо якщо вони контактують з уразливими людьми.

Президент США заявив, що поширення віспи матиме серйозні наслідки. 

“Вони ще не сказали мені про рівень зараження, але це те, що має хвилювати всіх… Ми посилено працюємо над цим, щоб з’ясувати, що нам робити і яка вакцина, якщо така є, може бути доступна для цього “, – сказав Байден журналістам.

Британські органи охорони здоров’я рекомендують 21-денний карантин для близьких контактів людей, які захворіли на мавпячу віспу.

Наразі у Британії відомо про 20 випадків мавпячої віспи. Це рідкісне вірусне захворювання, яке спершу виявили у мавп, зустрічалось в основному у віддалених районах Центральної і Західної Африки. Вважається, що мавпяча віспа не може легко передаватися між людьми і передається тільки через тісний фізичний контакт. Симптоми можуть включати гарячку, біль у м’язах та специфічний висип. Захворювання зазвичай протікає легко і більшість хворих одужують за 2-4 тижні. 

 

Читайте також: Байден прилетів до польського міста-побратима Івано-Франківська

Теги:
Байден