Маємо результат усіх наших святкувань, – в ОДА нагадали, що Прикарпаття повернулося в “помаранчеву” зону

Автор: Турій Роман

14 Jan, 2022 10:35

Маємо результат усіх наших святкувань, – в ОДА нагадали, що Прикарпаття повернулося в “помаранчеву” зону

У четвер в області виявили 880 хворих на COVID-19: більше тільки на Львівщині і в Києві.

Читайте також: "Омікрон" на Прикарпатті все ще не виявлено, але й "Дельти" вистачає - епідеміологи

За попередню добу на Івано-Франківщині госпіталізували 142 прикарпатців, виписали тільки 65. 90 пацієнтів в реанімаціях, 26 на апаратах ШВЛ.

Про це йшлося під час брифінгу в Івано-Франківській ОДА 14 січня.

Медики кажуть, що в останні дні йде активний ріст нових хворих. В першу чергу його пов’язують із збільшенням контактів людей в час новорічних свят. Через це Прикарпаття 13 січня повернулося в “помаранчеву” зону.

Заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак зазначив, що медики готуються розгортати у медзакладах нові ліжка для хворих. Наразі заповненість хворими близько 45%.

“Наші люди звикли  до того, що хворіють, але ті сім, чи двоє людей, які щодня помирають… якби вони не стикнулися з коронавірусом, вони могли б прожити ще не один рік, мабуть. Прошу користуватися засобами захисту та зголоситися на вакцинацію. Аби вберегти себе, родину від будь-яких ризиків… Маємо ріст захворювань у великих містах і гірських районах, де збільшилися контакти людей у час новорічно-різдвяних свят”, – сказав Дзьомбак.

“Сьогодні маємо результат усіх наших святкувань. Питома вага позитивних результатів в обстеженнях лабароторних – в межах 20-ти %. Це динаміка, як ми мали у жовтні-листопаді. Наголошую, треба правильно використовувати маски, змінювати їх кожні дві години. Особливо це стосується проїзду у громадському транспорті”, – сказала заступниця гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗу Тетяна Джус.

Заступниця голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко на запитання “Галки” висловила впевненість, що влада належно інформувала і попереджала громаду про можливий ріст хворих на свята.

“Зустрічаємося з депутатами, головами громад, всі були поінформовані про небезпеки (масових зібрань, – прим. “Галки”). Всі свідомі українці. Кожен несе відповідальність за своє здоров’я”, – сказала Людмила Сірко.

Чиновники закликають мешканців області вакцинуватися, та зголошуватися на бустерну дозу. Її вже отримали понад 700 прикарпатців. Нагадаємо, її варто робити після 180 днів від другого щеплення.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry