Майстри з Франківська створили гігантську вервицю (ФОТОФАКТ)

Автор: Турій Роман

02 Чер, 2019 18:30

Майстри з Франківська створили гігантську вервицю (ФОТОФАКТ)
Найбільшу дерев”яну вервицю в Україні завдовжки 5 метрів, діаметром 2,5 метра зробили івано-франківські майстри: 47-річний столяр Дмитро Фаринович та 37-річний дизайнер Володимир Сандалович.

Вага релігійного атрибуту—70 кілограм, пише Бліц-інфо з посиланням на Експрес.

“Вервиця—це нитка або шнурок із нанизаними на ній кульками. Коли людина бере в руки одну кульку, то каже одну молитву,–розповідає пан Фаринович, який виконав основну частину роботи.–Цю вервицю я вирішив зробити на прославу Божу і для нашої християнської організації Спілка християнського відродження. Ми часто проводимо екуменічні молебні за Україну, наших воїнів, мир і спокій в державі, християнські виступи, концерти. І велика вервиця додатково привертає увагу людей. Зазвичай, несуть її 8-10 осіб”.

Жодних ескізів чоловіки не малювали, але чітко уявляли, якою має бути вервиця. Хрест та медальйон найбільшої в Україні вервиці зроблені із горіхових, а зернята — із грушевих дощок. Дошки зібрав та 2,5 роки сушив пан Фаринович.

Світлина від Анна-Сабіна Ружицької.

Згодом чоловік повіз дошки до знайомих у село Дора, та виточив 59 кульок- “зернят”, з них 5 діаметром 15 сантиметрів і 54—діаметром 10 сантиметрів.

Знизу вервиці—хрест заввишки 80 і завширшки 50 сантиметрів із вирізьбленим розп’яттям. Є і медальйон діаметром 25 сантиметрів у формі серця. На ньому з одного боку вирізьблений образ Христа, а на іншому — Богородиці. Усі частини вервиці з’єднані міцним білим шнурком діаметром 18 міліметрів і завдовжки 25 метрів.

Шнурок чоловіки купили на ринку за 400 гривень. Коли вервицю склали, то намастили шнурок 0,5 кілограмами акрилового лаку. Учасники спілки християнського відродження хочуть звернутися до Книги рекордів України та зареєструвати перший християнський рекорд.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...