Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ зібрали на виставці півоній у Франківську (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

06 Чер, 2024 14:44

Поділитись публікацією
Майже 200 тисяч гривень для ЗСУ зібрали на виставці півоній у Франківську (ФОТО)

Впродовж 1-3 червня в Івано-Франківську проходила всеукраїнська благодійна виставка півоній. На потреби ЗСУ зібрали майже 200 тисяч гривень.

Читайте також: Франківців кличуть на благодійну виставку півоній (ПРОГРАМА)

Виставка півоній в Івано-Франківську відбувається вже другий рік. Цьогоріч її провели під гаслом “Півонія єднає міста”. Співзасновниця мистецького центру “Тобівка” Олена Яцинович розповіла “Галці“, що на виставці представили понад 300 сортів півоній, які відправили та привезли з різних міст України: 

“Півонія – це така квітка, яка не залишає нікого байдужим. Одна квітка може поєднати у собі безліч відтінків. Колись Галина Михайлівна (співзасновниця – ред.) мала всього три стандартних кущі. Коли вона почала цікавитись, то дізналася, що існує понад 5 тисяч сортів і вона почала збирати колекцію. Зараз це понад 300 сортів. Тому вона хотіла показати і залучити людей з усієї країни, які також цікавляться півонією”, – розповідає Олена Яцинович.

Квіти до крамниці надсилали поштою з різних міст, а частина учасників змогли особисто відвідати виставку.

“Ми запросили людей з різних міст. Ми знали, що буде багато людей, але щоб аж настільно – не очікували! Й що це будуть такі обізнані у квітах люди. Наприклад, були дві жінки, що сперечалися між собою про сорти, й запам’яталися особливо. 85-річна та 87-річна жінки, які з паличками ходять, а підіймалися на другий поверх, щоби подивитися на квіти та пообіцяли прийти ще наступного року”, – ділиться жінка.

В останній день заходу квіти з виставки продавали за донат. За словами Олени Яцинович, цьогоріч вдалося зібрати більше коштів, ніж минулого року. До збору долучилися також учні 26-ї школи, які вирішили передати кошти для ЗСУ замість того, щоб купувати квіти на останній дзвоник. Вони перерахували на рахунок крамниці 10 тисяч гривень. На виставці вдалося зібрати 178 935 гривень.

Кошти з виставки передадуть на потреби захисників зі 102 бригади 76-го батальйону, де служить чоловік з родини Олени Яцинович.