Майже 400 мільонів гривень майнових податків сплатили цьогоріч прикарпатці

Автор: Дубінець Вікторія

27 Oct, 2017 07:44

Поділитись публікацією
Майже 400 мільонів гривень майнових податків сплатили цьогоріч прикарпатці

До місцевих бюджетів Прикарпаття цього року вже надійшло 383,6 мільйонів гривень майнових податків.

Читайте також: На Прикарпатті податківці виявили понад дві тисячі нелегальних працівників

Про це під час прес-конференції повідомила начальниця Головного управління ДФС в Івано-Франківській області Ірина Столярик.

Керівниця фіскальної служби області зосередила увагу на надходженнях до місцевих бюджетів трьох основних податків, які входять до складу податку на майно, зокрема, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, земельному податку та транспортному податку.

За її словами, на сьогодні прикарпатцям, які мають у власності квартири, загальна площа яких перевищує 60 квадратних метрів, або житлові будинки, загальна площа яких більше 120 квадратних метрів, направили майже 80 тисяч податкових повідомлень-рішень про сплату податку на нерухомість. Сума нарахованого їм податку склала майже 28 мільйонів гривень. На сьогодні місцеві бюджети вже отримали більше 12 мільйонів гривень, інформують на сторінці ДФС в Івано-Франківській області.

Також сфомували та направили повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки 60 жителям області, власникам житлової нерухомості, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) або 500 квадратних метрів (для будинку). Для цієї категорії платників сума нарахованого податку на майно збільшена на 25 тисяч гривень за кожен такий об’єкт та склала 1,7 мільйона гривень.

На часі актуальним є і сплата земельного податку. Зокрема, власникам землі та орендарям земельних ділянок Івано-Франківщини надіслали понад 500 тисяч повідомлень-рішень. З початку року від цієї категорії платників до місцевих бюджетів області надійшло майже 370 мільйонів гривень плати за землю, в тому числі від громадян – 54,3 мільйони гривень. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року находження цього податку збільшились на 54 мільйони гривень.

Також, як зазначила Ірина Столярик, ще одним актуальним майновим податком, є транспортний податок, який сплачують власники автівок класу «люкс». Тобто, платниками транспортного податку є громадяни, які мають у власності легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить більше 1,2 мільйона гривень. Ставка податку встановлена в розмірі 25 тисяч гривень за кожен такий автомобіль у розрахунку на календарний рік.

Платниками цього транспортного податку визначили 96 жителів області. Наразі до бюджету надійшло 1,6 мільйона гривень цього податку.

Посадовиця ще раз наголосила, тим громадянам, які отримали повідомлення-рішення з податку нерухомість, земельного податку та транспортного податку, що нараховані суми необхідно сплатити протягом 60 днів з дня його отримання. А у разі порушення термінів сплати податку до платників буде застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі від 10 до 20% своєчасно несплаченої суми податку.

«Важливим є те, що сплачені кошти надходять саме до місцевих бюджетів і є хорошим підґрунтям розвитку місцевих громад», – підсумувала керівниця відомства.

Теги: