Про це на прес-конференції заявив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко, передає “Інтерфакс-Україна“.
“На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – з вищою освітою”, – повідомив він.
За його словами, це свідчить про те, що в Україні більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, – вища освіта.
“І цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування”, – розповів Ярошенко.
Він пояснює це тим, що на сьогодні в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту.
“В Європі ситуація кардинально протилежна: 70% отримують кваліфікацію “працівника з інструментом” і 30% – вищу освіту”, – зазначив він.
Ярошенко також повідомив, що в 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, на кінець 2017 року – понад 100 тис.
“Ми змінили регламент роботи в центрах зайнятості. Коли людина приходить по допомогу з безробіття, наш адміністратор пропонує вакансії. Завдяки цьому введенню ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% тих, хто приходив до нас. У нас запроваджена електронна черга, онлайн-співбесіда, відеорезюме, яке ми розсилаємо роботодавцям, відеопрезентація підприємств, гаряча лінія”, – розповів він.