Майже чотири відсотки споживачів порушують правила безпечного користування газом – Височанський

Автор: Турій Роман

18 Jun, 2014 12:14

Поділитись публікацією
Майже чотири відсотки споживачів порушують правила безпечного користування газом – Височанський

З початку року працівники ПАТ «Івано-Франківськгаз» провели перевірку газового обладнання та систем газопостачання у помешканнях 143 тис. споживачів.

Читайте також: Майже 200 людей евакуювали з "палаючого" "Івано-Франківськгазу"

Під час проведення планово-технічного обслуговування (ПТО) приладів та газових мереж, було виявлено 5,3 тис. порушень, з них майже 50 % – це самовільно встановлені прилади. За п’ять місяців цього року від системи газопостачання було відключено понад 2,5 тис. таких приладів.

Проведення планово-технічного обслуговування є найважливішим кроком для недопущення нещасних випадків та аварійних ситуацій при користуванні газом у побуті, кажуть в прес-службі підприємства.  Тому фахівці підприємства регулярно перевіряють стан газових мереж та приладів у близько 350 тисяч споживачів області щороку. При необхідності – проводять ремонт приладів.

Така перевірка здійснюється у комунальних квартирах, а також в помешканнях, де експлуатуються кілька газових приладів (колонка, котел, опалювальна піч, конвектор)  кожного року. У будинках та квартирах, в яких встановлені лише газові плити – не рідше одного разу на три роки.

«Аналізуючи порушення, виявлені при проведенні ПТО, бачимо, що майже 4% споживачів порушують правила безпечного користування газом: користуються несправними газовими приладами та самостійно їх ремонтують,  самовільно переплановують помешкання, з’єднуючи житлові кімнати з приміщеннями, в яких встановлені газові прилади, окрім того втручаються в роботу димо-вентиляційної системи, – розповідає головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський. – Такими діями горе-споживачі наражають на небезпеку не лише себе та рідних, а в окремих випадках і цілий під’їзд».

Минулого року, через порушення правил використання газових приладів  в Україні сталося більше 100 нещасних випадків. 179 осіб постраждало, з них 7 загинуло. Тому дуже важливо, щоб люди з усією відповідальністю ставилися до проведення ПТО, забезпечували доступ працівникам ПАТ «Івано-Франківськгаз» до газових приладів та дотримувалися правил користування газом в побуті.