Майже половина абітурієнтів не склали ЗНО з математики

Автор: Людмила Баран

05 Лип, 2014 09:51

Поділитись публікацією
Майже половина абітурієнтів не склали ЗНО з математики

43% абітурієнтів не склали тестів із математики, і жоден із вступників не набрав максимального балу з фізики.

Про це заявив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук під час прес-конференції у Харкові, пише ТВі.

За його словами, такі результати не можна назвати оптимістичними, швидше – прикрими. Як повідомив директор УЦОЯО, з біології лише один абітурієнт із 80 тисяч набрав можливий максимум.

Не кращою Лікарчук вважає і ситуацію із гуманітарними науками. Лише 4 особи зі 130 000 абітурієнтів набрали 200 балів з історії України. При цьому тільки один із них – випускник цього року навчання. Інші троє – 1955, 1972, 1978 років народження. На ЗНО з англійської 25% абітурієнтів навіть не бралися до творчого завдання.

Лікарчук сумнівається, що уряд і парламент візьмуть до уваги аналіз ЗНО-2014, бо перегляд результатів ЗНО не здійснювався на офіційному рівні з 2008 року.

Серед чинників, що зумовили такі низькі результати, директор УЦОЯО назвав підручники, навчальні плани, якісний склад педагогічних працівників, відмінність між рівнем освіти в селі та в місті і різницю між рівнем освіти в окремих міських школах.