“Майже втричі дешевше, ніж на бензині”: чотири громади отримали електромобілі для медзакладів (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

11 Чер, 2024 13:41

Поділитись публікацією
“Майже втричі дешевше, ніж на бензині”: чотири громади отримали електромобілі для медзакладів (ФОТО)

11 червня медзакладам Богородчанської, Долинської, Рожнятівської та Верхньої громад передали по спеціалізованому електромобілю.

Читайте також: 104 прикарпатки отримали звання «Мати-героїня» (ФОТО, СПИСОК)

Про це пише “Галка” з місця події.

За словами голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук, нові автівки надали саме Центрам первинної медичної допомоги, адже мобільність та оперативність має велике значення при їхніх виїздах.

Завдяки електромобілям лікарі та медсестри зможуть: 

  • надавати паліативну допомогу вдома у пацієнта;
  • здійснювати патронажні огляди новонароджених;
  • виїжджати до малорухливих пацієнтів;
  • організовувати роботу мобільних пунктів вакцинації;
  • виїжджати до пацієнтів у містечках, селах та віддалених громадах.

“Ви знаєте, що зараз з фронту багато наших захисників повертаються і мають різні інвалідності. До нас багато приїхало людей з інвалідністю, діток. Сьогодні Прикарпаття приймає велику кількість ВПО й надає допомогу всім, хто потребує допомоги”, – говорить Світлана Онищук. 

Директорка Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОВА Олександра Бойчук зазначає, машини підбирали з акцентом на альтернативні джерела енергії.

“Це питання довго вивчалося. Навіть з урахуванням того, що зросли тарифи на світло, це буде вигідно. Електромобілі покращать послуги первинної медичної допомоги, варіативної допомоги, патронажу тощо”, — стверджує Олександра Бойчук

Твердження про заощадливість електрокарів підтверджує й директорка Центру первинної медичної допомоги Богородчанської селищної ради Лариса Курташ: 

“Ці автомобілі для нас дійсно будуть набагато дешевші, ніж на бензині. Ми порахували по нашій зарядці, то виходять майже в три рази”. 

Лариса Курташ додає, що у їхньому центрі зареєстровано 73 паліативних пацієнти, до яких потрібно приїздити, щоб зробити аналізи чи УЗД:

“Особисто я вчора їхала до паліативного пацієнта, він має онкологію. Тому знаю, що така машина нам дуже корисна. Одної, мабуть, не вистачить, але я думаю, що інші центри також такого потребують”, — каже Лариса Курташ. 

Як писала “Галка”, чотири медзаклади Івано-Франківської області отримають електромобілі. Автомобілі закупило Міністерство охорони здоров’я України у межах спільного проєкту з World Bank Ukraine “Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя” (Heal Ukraine).