McDonald’s та Starbucks розробили “розумні” багаторазові стаканчики

Автор: Костинюк Олександр

22 Лют, 2020 13:46

McDonald’s та Starbucks розробили “розумні” багаторазові стаканчики

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald’s та мережа кафе швидкого обслуговування Starbucks розробили багаторазові стаканчики з RFID-чіпами або QR-кодами для відстеження.

Читайте також: McDonalds хоче зайти в місто, - мер Івано-Франківська

Про це повідомляє видання Bloomberg, передає Inspired.

Моделі “розумних” багаторазових стаканчиків — результат двох років роботи Starbucks Corporation та McDonald’s Corporation над проєктом NextGen Cup Challenge з пошуку посуду наступного покоління.

Обидві корпорації щорічно вкладають кошти на виготовлення мільярдів паперових стаканчиків, більшість з яких вкриті шаром пластику, що робить їх непридатними для переробки. Ліквідація цих відходів буде мати велике значення для досягнення екологічних цілей, встановлених кожною компанією.

Основна ідея проєкту полягає в тому, що ключем до вирішення проблеми може бути не вибір ідеального матеріалу, а створення довговічних стаканчиків, які будуть повторно використовуватись. Це означає їх збір, очищення, перерозподіл і цифрове відстеження.

Пілотну версію програми запускають у McDonald’s та Starbucks в Сан-Франциско і Пало-Альто, Каліфорнія.  Це стане тестом для громадськості: чи будуть споживачі викидати стаканчики в спеціальні місця збору, а не в сміттєві баки. Крім цього, цифрове відстеження допоможе визначити точки, в яких покупці не повертають стаканчики — в таких місцях компанії встановлять більше пунктів для збору.

Експеримент зі стаканчиками відстежуватимуть відразу два стартапи: Muuse займеться QR-кодами, а CupClub — RFID-чіпами. Клієнти повинні сканувати ці коди при покупці напою і перед відправкою стаканчика в спеціальний контейнер.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...