Медичне страхування в Україні буде лише через 3-4 роки, за умови виходу з кризи, – експерт

Автор: Людмила Баран

30 Sep, 2014 18:05

Поділитись публікацією
Медичне страхування в Україні буде лише через 3-4 роки, за умови виходу з кризи, – експерт

Зараз існує багато перешкод для запровадження медичного страхування в Україні: брак фінансування такої системи, нестача кадрів. 

Читайте також: Реформи медицини: екстрене лікування буде безкоштовним, а планове - платним

Про це перед засіданням “Асоціації міст” розповів Galka.if.ua Костянтин Надутий, начальник управління реформ системи охорони здоров’я МОЗ України.

“Медичне страхування – це питання, яке записане в концепції, але слід знати, що операційні видатки, тобто на утримання самої системи медичного страхування у 4-5 разів більші, ніж на утримання бюджетної системи. Таким чином, в умовах кризи запровадження системи медичного страхування неможливе з цього міркування.

А також з інших причин: якщо збільшити навантаження на фонд оплати праці, то зарплата піде в тінь. Якщо збільшити податкове навантаження на підприємця, то  підприємець піде в тінь”, – сказав Костянтин Надутий.

За словами Надутого, сьогодні мова йде лише про вибір моделі страхування  і підготовку до цього. Адже моментально така система запрацювати не може. Потрібно багато підготовчих заходів, зокрема, навчання багатьох  спеціалістів.

“Якщо ми оберемо в концепції визначену модель, то через років три-чотири, залежно від економічного зростання держави, ми зможемо цей механізм застосувати”, – запевнив Костянтин Надутий.

Як відомо, в Івано-Франківську обговорють реформи медичної допомоги. Одна з можливих змін полягає в тому, що послуги планового лікування стануть платними, екстреного – будуть безкоштовними. 

Теги: