Медичний центр репродуктивного здоров’я “Дамія”: про традиції та інновації

Автор: Турій Роман

27 Тра, 2019 08:01

Поділитись публікацією
Медичний центр репродуктивного здоров’я “Дамія”: про традиції та інновації

З початком  реформи Уляни Супрун тема медицини активно обговорюється в суспільстві. Це не дивно, бо мова йде про найголовніше –  здоров’я. Однією з сучасних реалій є те, що лікар має бути менеджером та заробляти кошти.

В той самий час фахівці підкреслюють, що медицина – єдина галузь світової економіки, де замовник до кінця не розуміє, що оплачує. Лікарі приватних медичних закладів стикнулися з новими викликами часу швидше, тому мають практичний досвід пошуку балансу між лікарською клятвою надання допомоги пацієнту та бізнесовими питаннями.

Сьогоднішня розмова з Наталією Коцабин, акушер-гінекологом, репродуктологом, медичним генетиком клініки “Дамія”.

– Пані Наталя, ви є представницею нової генерації лікарів, що успішно працює у медичному середовищі з великою конкуренцією. В чому секрет вашого успіху?

– З однієї сторони здається, що мені було легше опановувати професію, бо моя мама, Николин Леся Богданівна, відомий в середовищі репродуктологів фахівець, багато років  ефективно працювала в державному Прикарпатському центрі, а згодом, ми вже разом, зважилися відкрити приватну затишну клініку. Таким чином кращі медичні традиції передаються з покоління в покоління, від матері до доньки. Медична династія – досить розповсюджене явище по всьому світу і тому є багато  прикладів. Рахую, що це позитивно. Деякі батьки накопичують для своїх дітей матеріальні речі, а дехто – практичний досвід та знання. Мені дісталося чудове придане для початку кар’єри!

З іншої сторони, це дуже відповідально – підтримувати та розвивати справу. Я не маю морального права на помилку ні перед пацієнтами, які заздалегідь розраховують на якість послуг, ні перед близькими. Крім того, у мене дві донечки (а невдовзі буде три!), яким я також маю передати естафету першості! Тому я в постійному русі та пошуку нового.

В деяких людей складається враження, що приватна практика, особливо в репродуктології, де обертаються немалі кошти,  легка та безпроблемна. Чи це відповідає дійсності?

– Подібний погляд є дуже спрощеним та однобічним. Галузь репродуктивної медицини стрімко розвивається. Щоб бути в тренді, потрібно регулярно їздити та переймати світовий досвід, вчитися та вдосконалюватися. Не боятися втілювати в практичну діяльність методики, які є інноваційними. Інколи почуваєшся, як перша людина, яка ступила на Місяць або вийшла у відкритий космос! Люди довіряють тобі своє здоров’я, деякі мають за плечима декілька невдалих спроб лікування і наша клініка стає останнім шансом на успіх. Тому ми і вкладаємо великі кошти в найновіше обладнання, опанування методик, бо є розуміння, що наша діяльність не є тимчасовою, а планується на роки. Ми поєднюємо власний практичний досвід зі стажуванням за кордоном у метрів своєї справи. Наприклад, у Стефано Беттоккі (Італія).  Його іменем називає нові гістероскопи відома фірма Карл Шторц. Доленосним було стажування у Адама Балена (Лідз, Англія), провідного спеціаліста в галузі полікистозу яєчників. А із завідуючим відділом репродуктивних технологій університетської клініки міста Клермон Ферран (Франція) Жаном Люком Пулі вже протягом понад 10 років підтримуємо тісні наукові стосунки. Нещодавна я повернулася з дуже потужного конгресу по гістероскопії, що проходив в Іспанії. Раз на 2 роки збираються провідні ендоскопісти зі всього світу. Цього року були представники з 85 країн, уявіть!

За останній час ми придбали ультрасучасний апарат УЗД Voluson S8 2018 року, кількість  яких по цілій Україні можна порахувати на пальцях однієї руки. Мікроскоп для проведення мікро TESE, який допоможе в роботі при важких формах чоловічого непліддя та багато іншого. “Дамія” оснащена за останніми світовими вимогами. Але будь-яке оснащення не працює без досвіду фахівця, його золотих рук та ясного розуму. А цього не купиш, потрібна постійна практика!

Щодо лікування, наскільки методи, які ви застосовуєте, є важкими та непередбачуваними для пацієнтів?

– Лікарі “Дамії” притримуються варіанта максимального наближення до природних процесів. В репродуктології сьогодення все частіше з’являється поняття природного відновлення фертильності – руху від найпростіших методик до складних та технологічних із зануренням у глибини генетики. Використанням екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) на українських теренах сьогодні вже нікого не здивуєш, методики стали досить рутинним явищем. Однак  у випадках, де це можливо, ми застосовуємо менші дози стимулюючих препаратів для меншого навантаження на організм. Без потреби отримувати велику кількість ембріонів. Бо пізніше постане дилема, що робити з кріоконсервованими ембріонами, якщо жінка з першого разу вагітніє двійнею?! Крім того, великі дози стимуляції негативно впливають на стан ендометрія та теоретично можуть погіршити імплантацію. І звичайно не забуваємо, що вартість стимулюючих ліків є високою та складає практично таку саму суму, як і вартість послуг.

При важких випадках непліддя, пов’язаних з виснаженням оваріального резерву, наприклад, лікар додатково може запропонувати PRP-активацію фолікулярного апарату (з використанням збагаченої тромбоцитарної плазми), лікування гормоном росту, терапію андрогенами, імунотерапію. В найскладніших випадках, коли ідеться про генетичні причини непліддя, ми проводимо генетичні дослідження ембріонів в ході передімплантаційної діагностики тощо. Хочу підкреслити, що ніколи не проводимо генетичне дослідження ембріонів з метою вибору статі майбутньої дитини. Все в руках Божих, ми лише знаряддя на шляху до чуда!

Використання оптимально низьких доз стимулюючих препаратів, адекватна підготовка едометрію та організму жінки в цілому все це ознаки професіоналізму репродуктолога.

І погодьтеся, що набагато приємніше отримувати послуги делікатного характеру в родинній клініці та колективі, де пацієнта знають в обличчя і можуть надати вичерпну інформацію, ніж у великій структурі з “конвеєром” пацієнтів.

Також немає злагодженої роботи без оцінки результатів. Німецьке програмне забезпечення MediTex дозволяє провести глибокий моніторинг  як репродуктологічної, так і ембріологічної складової. Програма фіксує дані отриманого лікування кожної пари, всі результати обстежень і детальні протоколи ембріогенезу, що дозволяє додатково аналізувати всі процеси  для наукової діяльності.

Після настання вагітності більшість жінок одразу залишаються в клініці для спостереження до самих пологів! Супровід вагітної після ЕКЗ має свої нюанси, а ми добре знаємо, як поводитися у нестандартних ситуаціях.

МЦ “Дамія” допомагає сім’ї отримати нове життя. Тому використайте свій шанс!

м. Івано-Франківськ, Федьковича 112 Б
[email protected]
+ 38 0342 52 40 04
+ 38 099 443 35 35
+38 098 499 42 42

Слідкуйте за нами в соцмережах: https://www.facebook.com/damia.com.ua