“Медицина області може не справитися”, – голова ОДА про поширення коронавірусної інфекції

Автор: Турій Роман

17 Aug, 2020 09:36

“Медицина області може не справитися”, – голова ОДА про поширення коронавірусної інфекції

Голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів прогнозує, що медичні заклади області за нинішньої тенденції можуть не справитися з кількістю хворих на коронавірусну інфекцію. 

Читайте також: Франківськ - перший в Україні за кількістю заступників і радників міського голови та витратами на їх утримання

Про це він заявив під час апаратної наради з головами РДА вранці 17 серпня. Щодня в лікарні Прикарпаття потрапляє 40-60 хворих з підозрою на COVID-19. 1200 місць у 13-ти закладах, де лікують від цієї хвороби, закінчуються.

“Ситуація реально стає складною. Щодня збільшується кількість випадків. Якщо такий темп продовжиться – на середину вересня буде дуже і дуже складно. І медицина області може не справитися. Ключове, що треба зараз робити – готувати лікарні з кисневими магістралями. Значно, значно посилюємо карантинні вимоги. Ситуація надзвичайно складна, надзвичайно”, – сказав Федорів, пише “Галка”. 

Івано-Франківщина перевищує прийнятну норму поширення хвороби – 134 хворих на 100 тисяч населення замість 40 допустимих. Завантаженість ліжок з діагнозом COVID-19 складає 48,8% при 50% допустимих. В ОДА доручили продовжувати активно підключати “кисневі точки” у лікарнях – завдання, аби 70 % палат їх мали. Наразі це показник складає 30-40%.

“Я бачу, що після першої хвилі всі повірили, що хвороба відступає. Тому темпи поновлення кисневих магістралей впали. Це питання на щоденний контроль поставте. Це питання зараз вирішальне”, – сказав голова ОДА.

В області готують до прийому хворих на коронавірусну хворобу ще чотири лікарні – це понад 400 додаткових ліжок.

“Люди добрі, давайте спам’ятаємося. Маємо вже початок передвиборчі гонки, масові весілля в ресторанах. І не винні ресторатори. Винні і люди. Я вважаю, що треба знайти 1000 причин, аби не ходити на весілля, бо всяке може бути. Ми своїми різними версіями породили таку недовіру до коронавірусу, і тому маємо такий результат в цей час”, – сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Роман Гурський і наголосив на потребі дотримання карантинних вимог.

Нагадаємо, за останню добу на Прикарпатті: черговий антирекорд нових випадків за добу та четверо жертв коронавірусної інфекції.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry