Урядова концепція реформ медицини не зовсім підходить для Прикарпаття

Автор: Людмила Баран

10 Sep, 2014 14:51

Поділитись публікацією
Урядова концепція реформ  медицини не зовсім підходить для Прикарпаття

Згідно зі змінами, які планує впровадити МОЗ України, передбачено утворення укрупнених госпітальних округів. Втім, географічні умови та чисельність територіальних громад в Івано-Франківській області не дозволяє застосувати таке форматування для нашого краю.

Читайте також: В обласній дитячій лікарні провели унікальну операцію семирічному пацієнтові (ФОТОФАКТ)

Про концепцію  розповів начальник Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник  на Круглому столі про реформування медичної галузі області 9 вересня.

Він зауважив, що в разі втілення реформ в області залишиться 3-4 госпітальні округи. Цього недостатньо для повноцінного обслуговування мешканців, адже до медичних закладів прикарпатцям, особливо в гірських районах, буде складніше добиратися. Крім того, не всі райони погодяться на приєднання до сусідніх. Також цей поділ потрібно здійснювати вже після реформи місцевого самоврядування, коли буде завершено новий адміністративний поділ.

“Є два шляхи пристосування області до цих реформ. Ми можемо залишити 10 округів або створити три і включити до них 3-4 лікарні”, – сказав Роман Мельник.

Також концепція реформування медицини в області передбачає збільшення доступності екстреної медицини,  розвиток рекреаційних центрів, медичного туризму, організацію роботи сімейних лікарів тощо.

Теги: