Медсестра з Франківщини відсудила страхову компенсацію після того, як захворіла на COVID-19 під час роботи

Автор: Турій Роман

06 Jan, 2022 09:14

Медсестра з Франківщини відсудила страхову компенсацію після того, як захворіла на COVID-19 під час роботи

Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення на користь медсестри зі Снятинського району.

Відповідач у справі – Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області.

Як повідомляється у матеріалах справи, позивачка працює на посаді медичної сестри анестезиста палати інтенсивної терапії відділення для лікування хворих з COVID-19. Захворіла на коронавірус внаслідок виконання своїх професійних обов`язків, що підтверджується  актом розслідування.

У грудні 2020 року жінка перебувала на стаціонарному та амбулаторному лікуванні. У березні 2021 їй встановили інвалідність 2-ої групи та втрату 30% професійної працездатності через COVID-19, а у травні позивач звернулася до відповідача щодо призначення виплати їй разової допомоги, пише “Галка”.

Втім, їй відмовили, вказавши, що захворювання та встановлення інвалідності і ступеня втрати професійної працездатності відбулися не протягом одного календарного року.

У рішенні Івано-Франківського окружного адмінсуду зазначається:

«Такий алгоритм виключає можливість особам, які можуть захворіти чи захворіли коронавірусною хворобою  протягом останніх трьох місяців календарного року, фізично отримати в тому ж календарному році рішення МСЕК. Трактування поняття «протягом одного календарного року» відповідачем, ставить в нерівні умови медичних працівників».

Рішення суду може бути оскарженим в апеляційному порядку.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry