Медведчука впіймали: на черзі його мережа

17 Apr, 2022 14:58

Медведчука впіймали: на черзі його мережа

Віктора Медведчука впіймали. На фоні постійних новин про війну, ця інформація від СБУ значно підбадьорила українське суспільство. Кума путіна взяли на спробі втечі з Київщини – виглядав він жалюгідно. Тепер йому світить в’язниця – шансів його посадити стало значно більше. Та що це означає для його сподвижників?

Читайте також: Суд арештував Медведчука без права застави

Насамперед, соратникам-втікачам Медведчука слід бути більш настороженими – українські спецслужби таки можуть їх дістати. Їхній лідер – яскравий цьому приклад. Та й доказової бази на них – чимало. Як от на Михайла Шпіра, справа якого розглядається в суді. Що ми знаємо про нього?

Михайло Шпір родом з Івано-Франківська, де колись редагував журнал «Сноб» – маловідоме видання, якого вже давно не існує в природі. До 2014-го року Шпіра ніхто не знав. Та саме після Революції Гідності почалися його істеричні антиукраїнські випади. Шпір – умілий провокатор. Його замовник – Віктор Медведчук. До речі, Шпір намагався балотуватися від «ОПЗЖ» на минулих виборах, але безуспішно. Апогеєм впізнаваності Шпіра став момент, коли Медведчув створив свій медіахолдинг «Новини» – пул каналів «112», «ZiK» та «NewsOne». Там Шпіра позиціонували як «політичного експерта». Його головний меседж – Україна є державою, яка «не утвердилась». Він доносив, що українська мова – меншовартісна, мова «селюків та хуторян». Власне, цей меседж він доносив і на своїй сторінці у Фейсбук. Щоправда, у значно брутальнішій формі.

Або ж – висміює загибель українських солдатів.

Та для чого ці провокації? Очевидно – дестабілізація в українському суспільстві. Сіяння ненависті між українцями, намагання знецінити українську культуру та державність. Нині Шпіра, як і іншу агентурну мережу Медведчука, виводять на чисту воду.

Призначені слідчими експертизи засвідчили, що пропагандист просуває систему поглядів, яка цілеспрямовано прищеплює аудиторії ідею неповноцінності України, необхідності її демонтажу. Він популяризує ідеї створити на її місці інші суб’єкти, а частину території приєднати до рф.

Нині Шпір переховується в москві. І активно, у «своєму стилі», коментує російське вторгнення в Україну.

І це – мабуть найм’якіший його пост. Публікувати коментарі «експерта» про різанину в Бучі не будемо з етичних міркувань.

В ході судового процесу суспільство дізнається ще багато фактів, в тому числі, і про фінансування Шпіра.

Залишається лише одне питання – чи вистачить українським суддям духу винести справедливий вирок?

ДЖЕРЕЛА:

https://www.pravda.com.ua/news/2021/03/19/7287206/

https://pro-ua.org/post/121943

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry