“Медична освіта відрізняється від загальної”, — ректор ІФНМУ пояснив, чому не варто об’єднувати франківські виші (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

29 Кві, 2024 18:57

Поділитись публікацією
“Медична освіта відрізняється від загальної”, — ректор ІФНМУ пояснив, чому не варто об’єднувати франківські виші (ФОТО)

Ректор Івано-Франківського національного медичного університету Роман Яцишин зазначив, що розуміє чому постало питання про об’єднання франківських вишів, однак він абсолютно не підтримує цю ініціативу.  

Про це пише “Галка” з пресконференції в ІФНМУ.

“У час масового виїзду молоді з України кількість студентів зменшується. І, безумовно, питання про об’єднання університетів є на часі, це актуальна проблема. Але варто зважати на те, що медична освіта відрізняється від загальної освіти. Тут по-іншому ведеться комунікація з лікувальними закладами, зі студентами. Це вимагає іншого підходу. Тут мова йде не про історію нашого університету, не про те, що ми маємо зберегти його історично. Наша мета — зберегти університет цікавим для громади”.

Новопризначений ректор зізнається, що під час його презентації на вченій був заступник міністра охорони здоров’я України. Заступнику тоді поставили запитання про об’єднання ІФНМУ з ПНУ й він відповів, що МОЗ досі в цьому зацікавлене. 

Однак, додає Роман Яцишин, аби об’єднання не трапилося, необхідно модернізувати університет так, щоб він став якомога актуальнішим і суверенним: 

“Але ми повинні бути сильними. Якщо ми будемо мати свій сильний медичний контент, своїх випускників, міжнародних партнерів, будемо цікаві для регіону і будемо самодостатніми, то звичайно, що мова про наше об’єднання не піде. Але, якщо ми будемо стояти на місці й не розвиватися, то наш шлях вестиме до об’єднання. Ми переконані, що незабаром покажемо кроки, які дозволять нам існувати самостійно”. 

Читайте також: "Dakh Daughters" відіграли концерт у центрі психічного здоров'я у Франківську (ФОТО)