Медики ЦМКЛ стажувалися у Румунії в команді з пожежниками та поліцією (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

08 Jun, 2023 19:30

Поділитись публікацією
Медики ЦМКЛ стажувалися у Румунії в команді з пожежниками та поліцією (ФОТО)

Протягом кількох днів медики відділення невідкладної екстреної медичної допомоги ЦМКЛ мали можливість практично попрацювати в повітовій лікарні Spitalul Judetean de Urgenta “Dr Constantin Opris” Baia-Mare. Поїздка відбувалась в рамках постійної міжнародної співпраці ЦМКЛ з румунськими партнерами.

Медики працювали в аналогічному відділенні екстреної медичної допомоги та брали участь у тренувально-симуляційних навчаннях в команді з пожежниками і поліцією. Зокрема навчались як надавати медичну допомогу та здійснювати логістичне сортування потерпілих під час землетрусу, інформує “Галка” з посиланням на КНП “Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради”.

Завідувачка відділення невідкладної екстреної медичної допомоги Іванна Дидик відзначає, що таке стажування є надзвичайно важливим:

«Саме в цієї лікарні хочемо взяти досвід підготовки спеціалістів. Тут у них велику роль відіграють практичні навички працівників, розділення обов’язків і відповідальності та й загалом рівень розвитку їхнього відділення є достатньо високим. Ми переймаємо досвід, навчаємось, привозимо ідеї, які плануємо реалізувати в нашій роботі».

Вона каже, що в румунській лікарні на високому рівні оснащення та апаратно-моніторингове забезпечення, лабораторія з визначенням всіх необхідних показників знаходиться одразу ж у відділенні екстреної медичної допомоги.

«Це є дуже зручно, адже пришвидшує роботу медиків і, відповідно, госпіталізацію, лікування і діагностику пацієнта. Це насправді дуже важливі та відносно базові речі, у нас є ресурс і можливості все це впровадити і ми над цим постійно працюємо».

Завідувачка ВНЕМД додає, такі поїздки дозволяють краще побачити, які є досягнення відділення, так і те, де ще потрібне допрацювання :

«Це не перший мій візит до цієї лікарні, але мої колеги ВНЕМД побували тут вперше. Якщо порівняти 2014 рік і зараз, то бачу колосальний прогрес у роботі нашого відділення: воно сучасне, добре оснащене, комфортне для роботи та перебування пацієнтів та їхніх родичів».

Іванна Дидик відзначає, що колектив ВНЕМД зараз мотивований, добре підготовлений, зацікавлений в розвитку.

«Працівники систематично проходять обов’язкові навчання не тільки у своїй спеціальності, але й в суміжній. Тому що бути лікарем невідкладної медичної допомоги – це бути мультифункціональним багатозадачним лікарем і знати різні спеціальності, бути діагностом, інтенсивним терапевтом, психологом».

Незабаром для обміну досвідом румунські колеги планують завітати до нашої лікарні.