Мене всі ненавиділи два місяці, але зараз маємо позитивні зміни, – Ольга Савчук про роботу поліклінік міста
18 Лип, 2019 14:56
Про це йшлося в четвер 18 липня, на засіданні виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради.
Читайте також: Найбільше грошей йде на зарплати: як сфера культури Франківщини пережила 2022 рік (ФОТО)
Тут звітували про роботу комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради» за 2018 рік. У його структурі – 5 дорослих поліклінік міста, 1 дитяча поліклініка, 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини приписних сіл: Крихівці, Хриплин, Микитинці, Угорники та Вовчинець. Заклад обслуговує 257 тисяч іванофранківців.
“Ми визначили невідкладні стани для дорослих та діток, за яких лікар має виїхати на виклик і обстежити цього пацієнта. Також зараз маємо новий досвід – навчаємо фахівців працювати на новій техніці, адже часто було таке, що фахівець йде у відпустку, і не було кому працювати на певному апараті. Був супротив, мене всі ненавиділи два місяці, але зараз маємо позитивні зміни і навіть ті фахвці, які привчились працювати на радянській техніці, зараз працюють на нових апаратах, і це ефективніше”, – каже директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано- Франківської міської ради» Ольга Савчук.
Також вона зазначила, що наразі 75 відсотків всього населення міста уклали декларації з лікарями. Цей невисокий відсоток пояснюють тим, що друга поліклініка мала декларації зі студентами Нафти й Газу, проте пацієнти поїхали додому (по районах і селах), та поукладали деклації з лікарями, які ближче до свого дому. Ольга Савчук зізнається – були й недоборосовісні лікарі, які укладали декларації на мертвих людей, а також по 50 декларацій на один і той самий мобільний номер. Зараз таких лікарів штрафують, а декларації сумлінно перевіряють.
Міський голова Івано-Франківська висловив думку, що декларації з лікарями укладали не надто свідомо, адже старші люди, на його думку, приходять у поліклініки просто аби поговорити, а молоді – аби отримати довідку.
“Раніше поліклініки були для видачі довідок, або просто пенсіонери приходили поговорити. Отак прийшли собі, а вже раз там – можна й щось покапати, лиш би гроші на то давали”, – каже міський голова Руслан Марцінків.
Також Савчук повідомила, що відвідуваність до лікарів знизилась на 41 відсоток. Виклики на дім знизились на 89 відсотків.
“Ось це справедливі показники. Справжні. А раніше лікарі десь виходили на базар, чи кави попити і писали “Виклик на дім”. Тепер це все фіксується і перевіряється”, – каже каже Ольга Савчук.