Менше бюрократії — більше допомоги: у Франківську говорили про потреби ветеранів (ФОТО)
30 Кві, 2025 15:45

30 квітня в Івано-Франківську вперше відбувся Юридичний день для ветеранів — захід, під час якого обговорили основні виклики та зміни у ветеранській політиці.
Пише “Галка” з Католицького ліцею.
Представник Міністерства у справах ветеранів Руслан Приходько наголосив на важливості об’єднання зусиль держави, громадських об’єднань і місцевої влади для реалізації нової державної стратегії ветеранської політики.
Серед ключових пріоритетів Міністерства у справах ветеранів:
- Готуються три масштабні законопроєкти, що мають замінити застарілу модель на гнучку систему підтримки.
- Спрощення процедур, цифровізація сервісів та запуск єдиного електронного реєстру ветеранів. Станом на зараз — уже 98% даних внесено.
- Розширення доступу до безкоштовного медичного забезпечення, електронний моніторинг якості послуг та підготовку спеціалізованих медиків.
- Запроваджується програма стимулювання спортивної активності серед ветеранів. Наступного тижня Верховна Рада України має розглянути зміни до відповідного законодавства.
- Створення центрів надання ветеранських послуг у громадах, зокрема із цифровими інтерфейсами.
- Підтримка іноземців, які воювали за Україну. Планується надати їм доступ до всіх ветеранських програм.
Керівниця платформи «Тепле місто» Оксана Бриндзак розповіла про реалізовані ініціативи та події, які вже діють в Івано-Франківську:
““Тепле місто” працює над тим, щоб підтримати ветеранів та їхні родини. Ми впровадили менторську програму, консультуємо з фінансів, комунікацій, юридичних питань, проводимо навчання для роботодавців щодо комунікації з людьми з досвідом війни. Простір “Петрос” став місцем для ветеранських ініціатив — там щовівторка проходять майстер-класи, а незабаром будуть нові зустрічі з військовими”.
Керівниця зазначає, що у планах “Теплого міста” продовжувати підтримувати ветеранів та щоквартально влаштовувати для них кар’єрні та юридичні дні.
Ключові активності менторської програми від “Теплого міста”:
- Школа організаційного розвитку (ред. 3 дні);
- Стратегічні сесії (ред. 2 дні для організації);
- Менторські сесії (ред. 264 години);
- Навчальні поїздки (ред. кейс-стаді).
Окрім цього ветерани можуть звертатися до організацій:
Вони нададуть безкоштовну допомогу у бюрократичних, юридичних та психологічних питаннях.
Один з відвідувачів заходу — військовослужбовець та ветеран Руслан Павлов — підкреслив, що подібні платформи дозволяють ветеранам самостійно озвучувати проблеми, які потребують вирішення на законодавчому рівні, тому вони є важливі.
Читайте також: У Франківську розпочали серію тренінгів про комунікацію з ветеранами (ФОТО)