Мери Франківська та Львова про ідеальне місто майбутнього (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

17 Лип, 2018 17:30

Мери Франківська та Львова про ідеальне місто майбутнього (ФОТО, ВІДЕО)

У вівторок, 17 липня, в Promprylad. Renovation відбулась зустріч Urban Talks: Івано-Франківськ – Львів за участі міського голови Львова Андрія Садового та мера Івано-Франківська Руслана Марцінківа.

Читайте також: "Торговий Сервіс" погасить місту борг за дії рейдерів і чекає на їх покарання

“Міста починають змінюватись завдяки взаємодії між самими містами, не чекаючи підтримки, наприклад, з того самого Києва”, – зазначив на початку зустрічі модератор Тарас Случик.

Міські голови та урбаністи обговорили стратегії розвитку та екосистему міст, просторовий розвиток та низові урбаністичні ініціативи.

“Це чудово, коли ми вчимося один у одного. Раніше було достатньо відремонтувати центр, а зараз потрібно розвивати всі частини міста – від мікрорайонів і до центру”, – наголосив Руслан Марцінків.

“Не існує міста, в якому не було б проблем, але найцінніше – це люди”, – відповідає мер Львова Андрій Садовий, інформує “Галка”.

Йшлося і про відновлення пам’яток архітектури та туризм, проблему громадського транспорту та просторів.

“У Франківську є брак фахівців з архітектури, тому саме львів’яни можуть нам з цим допомогти”, – Марцінків.

Також Садовий розповів, що Львів міг би запозичити у Франківська.

“Що будівлі та споруди без людей, нам бракує спільної праці. Якщо у когось є цікаві ідеї та пропозиції, або ось, у нас є вільні вакансії в міській раді – запрошую вас до Львова”, – наголосив Андрій Садовий.

Теж очільники обговорили питання проблеми пам’яток, архітектури та аварійних балконів.

“Я думаю, що немає розуміння на державному рівні цінності пам’яток архітектури. Місто та інвестори вкладаються в цю справу. Ми самостійно ремонтуємо дахи та аварійні балкони. Франківську варто спробувати побудувати нові будівлі, але за участі іноземних фахівців з архітектури”, – каже Садовий.

“Якщо власник самостійно може відремонтувати балкон, це чудово, оскільки місту не вистачає на фінансування та бракує компаній, які зроблять це комплексно та професійно”, – відповідає Марцінків.

Urban Talks — це дискусійна платформа, спрямована на налагодження дружнього діалогу між українськими містами. У межах заходу, представники міських рад і громадських організацій діляться корисними практиками та презентують власний успішний досвід розвитку міст.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...