Мерія Франківська програла черговий суд по готелю Дністер, бо не створила потрібний орган

Автор: Застава Максим

15 Бер, 2024 19:19

Поділитись публікацією
Мерія Франківська програла черговий суд по готелю Дністер, бо не створила потрібний орган

Восьмий апеляційний адміністративний суд у Львові залишив без змін рішення суду першої інстанції, який скасував припис департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради з вимогою розісклити колонаду готелю “Дністер”.

Читайте також: На Січових Стрільців світлофор від “Пошти” перенесуть до готелю “Дністер” (ОНОВЛЕНО)

Суд вважає, що департамент не мав повноважень виносити припис, оскільки це належить до компетенції Міністерства культури та інформаційної політики України та Івано-Франківської обласної державної адміністрації, пише “Галка” з посиланням на Курс.

“Колегія дійшла висновку, що відповідач в установленому порядку не був наділений делегованими повноваженнями у сфері здійснення заходів контролю з питань охорони культурної спадщини та винесення оскаржуваного припису, позаяк не є органом, який утворений в порядку, визначеному Законом України «Про охорону культурної спадщини» як місцевий виконавчий орган охорони культурної спадщини за погодженням з Міністерством культури та інформаційної політики України, з відповідним призначенням керівника за погодженням з органом охорони культурної спадщини вищого рівня” – йдеться в постанові.

Постанову апеляційного суду департамент містобудування та архітектури в касаційному суді не оскаржував.

Як писала “Галка”, під тиском громади та управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА 27 червня 2023 року Департамент архітектури Франківська видав документ, яким зобов’язав власників “Дністра” демонтувати вітражні конструкції колонади.

П’ятого жовтня суд скасував припис Департаменту архітектури, яким мерія начебто вимагала розісклити колонаду готелю “Дністер”.

Вся історія “битви за готель” – за посиланням.