Мерія Франківська скасувала закупівлю 500 дронів-камікадзе (ДОПОВНЕНО)

Автор: Вадим Войтик

07 Гру, 2023 14:14

Поділитись публікацією
Мерія Франківська скасувала закупівлю 500 дронів-камікадзе (ДОПОВНЕНО)

Уповноважений виконавчого комітету Івано-Франківської міськради з питань закупівель скасував придбання 500 дронів-камікадзе. Причина – обставини непереборної сили. 

Інформація про це розміщена у системі Prozorro. 

Як раніше писала Галка, виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради оголосив тендер на закупівлю 500 дронів-камікадзе. Очікувана вартість безпілотників складала 8 250 000 гривень. Переможцем торгів стало ТОВ “ГРУП ІНТРЕЙД” із Дніпра із ціною у 6 845 000 гривень. 

Руслан Марцінків висловлював побоювання з того, що фірма-переможець не є виробником, а лише постачальником. Також для мера було сумнівно, що у фірми немає позитивного досвіду постачання такої великої партії дронів.

Новини Франківщини найоперативніше у телеграм, підписуйтеся – https://t.me/galkaifuanews

Своєю чергою депутат міської ради Олексій Петечел коментував широко анонсовану Марцінківим закупівлю словами “Карета може перетворитися в гарбуз“.

02.11 Руслан Марцінків анонсував закупівлю 1000 FPV дронів.
10.11 оголошено закупівлю першої партії на 500 шт.
21.11 за результатами конкурсу визначився можливий переможець – ТОВ Груп Інтрейд
27.11 визнано переможцем. Виконавчому комітету аж 7 днів знадобилося для вивчення документації (хоч там лише специфікацію перевірити)
02.12 кінцевий строк для оскарження і відповідно можливість для укладення договору. Але договір не укладено до сьогодні. Чому?
Дивною є і поведінка постачальника, який до 01.12 мав завантажити додаткові документи переможця (довідки про відсутність судимості, Реєстру НАЗК тощо), однак в системі їх немає. Чому? Дані документи точно є в наявності Переможця, бо він їх завантажував по закупівлі в Хмельницькому, де сьогодні підписали аналогічний договір.
Як бути далі?
1. Підписувати договір без документів, закривати очі на цей «недолік»?
2. Дискваліфіковувати і переходити до наступної, більш дорожчої пропозиції? (Це треба було зробити в понеділок)
3. Скасувати закупівлю через неможливість усунути порушення?
В будь якому випадку ми втрачаємо час, який дуже дорого нам коштує.

Закупівля 500 коптерів мала стати першою на виконання програми придбання 1000 дронів. Як стверджували в мерії, бюджетну програму про це затвердили ще у 2018 році.  

Скасування закупівлі прокоментував голова Івано-Франківська. 

На жаль, сумніви справдилися. Переможець тендеру на закупівлю першої партії дронів – підвів. 11 грудня ми очікували на партію 500 пташок. Натомість, сьогодні, 7 грудня, ми не маємо навіть угоди з фірмою, що виграла тендер.
Чому? Все просто: учасник не завантажив в систему необхідну документацію. Відповідно укладати з ними договір не маємо права. Ось така відповідальність учасників…
Тому, зважаючи на ситуацію, місто скасовує цю закупівлю Сподіваюся, що 2-й оголошений тендер буде успішним“, – написав Руслан Марцінків. 

Головне зображення створене штучним інтелектом

Читайте також: 55% франківців вважають, що місту потрібен новий мер - опитування "Рейтингу" на замовлення IRI