Мерія хотіла забрати частину переповненого 28 ліцею під гуртожиток для ВПО. Батьки відстояли (ФОТО)
23 Гру, 2022 15:43
21 грудня батьків трьох молодших класів (1-го, 2-го та 4-го) ліцею №28, що на вулиці Чорновола в Івано-Франківську, проінформували про виселення з своїх приміщень. Їх кабінети, а ще інформатики та трудового навчання (загалом сім приміщень) мали почати реконструювати під гуртожиток для вимушених переселенців. Після розголосу і звернення батьків до журналістів “Галки”, 23 грудня влада міста свої плани скасувала.
Зрозуміло пояснити, де натомість будуть навчатися діти, дирекція школи не змогла. Адже вільних приміщень для заміни в закладі немає.
Під реконструкцію підпадали 2 і 3 поверх одного з корпусів ліцею. Перший поверх мали б залишити за школою. Дітям пропонували облаштувати кабінети в діючих кабінетах музики, методичному кабінеті та приміщенні, яке готували на наступний рік під п’ятикласників. І навіть в коридорі. Та всі вони в тій чи іншій мірі мало готові до прийому учнів. До прикладу, один з майбутніх кабінетів навіть не поштукатурений після підготовчих робіт. Інші два – дуже холодні.
Батьки дітей обурені, адже в кожному класі вони фінансували капітальні ремонти – хтось цього літа, хтось 2 чи 4 роки тому. Це обійшлося кожній сім’ї не в одну тисячу гривень. Натомість зарпопоновані приміщення в гіршому стані.
“Двері, повністю перешпакльовані стіни, освітлення нове зроблене, карнизи, меблі – тут було приміщення, яке не використовувалося. Все було за батьківські кошти. Тепер клас забирають, дітей переселити з теплого, світлого класу, майже у підвал”, – каже одна з матерів школярів у 2 і 4 класі Катерина.
“Ми дізналися, що ці плани міська рада підтримала ще 3 серпня. Дізналися про це випадково, від вчителів, які попросили нашої допомоги, бо вони теж обурені ситуацією”, – розповіла Олена Допіра, матір дитини з 1-Г класу.
Також батьки не розуміють, як в одній школі можуть проживати люди та одночасно вчитися діти. Користуватися однією їдальнею чи спільним двором.
Директор школи Сергій Бандура зазначив, що заплановані роботи – на благо ліцею. Адже проект передбачає, що навчальний заклад матиме нові приміщення для проживання своїх вихованців спортивної футбольної академії. Також оновлять харчоблок, який давно цього потребує. Чи житимуть тут ВПО – поки невідомо, хіба в разі, якщо ситуація в країні погіршиться.
“Є приміщення, куди перенесемо сім навчальних закладів…Дистанційного навчання не буде, друга зміна не розглядається. Про конкретні плани реконструкції мені стало відомо минулого тижня. Замовник – управління капітального будівництва за міжнародні кошти НЕФКО. Проєкту робіт у мене наразі немає. Я не бачу, що буде варіант, аби в школі проживали інші люди і одночасно навчалися діти. Зараз є куди поселяти ВПО. Якщо ситуація в країні буде гіршою, то вимушені переселенці будуть жити не тільки тут, і навчання не буде відбуватися не тільки в нашому ліцеї”, – каже Сергій Бандура.
Вартості робіт він теж не назвав. Сказав, що роботи у корпусі триватимуть близько пів року.
Обурені батьки 23 грудня зібрали підписи проти реконструкції за таких умов і намагалися зустрітися з міським головою Русланом Марцінківим, однак у робочий час на робочому місці його не було. До слова, на сторінці Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради з’явилося повідомлення, що реконструкція стартує у гуртожитку школи, і на освітній процес роботи не вплинуть.
“Галка” звернулася за коментарем до начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака. Той повідомив, що через ситуацію, що склалася, місто відмовляється від плану облаштування в школі гуртожитку за кошти фонду НЕФКО. Влада шукатиме інше місце, яке можна облаштувати для ВПО за міжнародні кошти.
Читайте також: На кількох франківських вулицях замінять 800 натрієвих світильників (ВІДЕО)