Мерія обіцяє скасувати обмеження по виплатах для франківських породіль

Автор: Жанна Головенко

24 Oct, 2023 15:26

Поділитись публікацією
Мерія обіцяє скасувати обмеження по виплатах для франківських породіль

У мерії Івано-Франківська обіцяють скасувати норму, яка блокувала отримання грошової допомоги з міського бюджету франківкам. Йдеться про жінок, котрі народили у міському пологовому, але не були на обліку вагітності у комунальному закладі.

Про це пише Галка з посиланням дискусію, яка відбулася на сесії міської ради 20 жовтня. 

Раніше одноразові виплати з бюджету на суму 20 тисяч гривень породіллям (або 50 тисяч, якщо хтось з батьків є учасником війни) виплачували за умов:

  • реєстрація в Івано-Франківську не менше, ніж за шість місяців до дня народження дитини;
  • протягом першого триместру потрібно було стати на облік вагітності тільки в комунальній установі;
  • народження дитини в міському пологовому будинку. 

Обмеження щодо місця обліку вагітності суттєво скоротили число родин, які могли претендувати на фінансову допомогу. На це не раз скаржилися у соцмережах та на прийомах міському голові Руслану Марцінківу. Жінки не розуміли, чому через їхнє право вибору місця ведення вагітності, їм не можна отримувати виплати з бюджету.

Тож під час чергової сесії міської ради мер пообіцяв, що виплати з бюджету зможуть отримувати жінки, котрі стоять на обліку вагітності як в комунальному закладі, так і в приватному:

“Ми врахували ті зміни. Тобто будуть отримувати всі, незалежного від того, де вони стояли на обліку. Основне — народжувати в міському пологому будинку”, — каже Руслан Марцінків. 

Також мер додав, що нововведення матиме зворотню дію – під виплати попадуть жінки, які народжували від першого січня 2023 року. 

24 жовтня У Департаменті соціальної політики виконкому Івано-Франківська Галці повідомили, що ці зміни ще не вступили в дію. Найімовірніше, їх узаконять на найближчому засіданні виконавчого комітету. А потім – на сесії міської ради. 

Усі жінки, які не отримали одноразову грошову допомогу, оскільки перебували на обліку в приватних установах, можуть подати необхідні документи у ЦНАП.

Галка з’ясувала, що станом на початок жовтня 2023 року фінансову допомогу отримали 430 матерів на загальну суму 9 мільйонів 480 тисяч гривень.

У міському перинатальному центрі редакції повідомили, що за 9 місяців цього року у них народилися 1365 дітей. З них 676 хлопчиків та 689 дівчаток.