Вільна площа, санвузол, розетки: за яких умов мерія Франківська компенсує бізнесу витрати на генератори

Автор: Жанна Головенко

17 Чер, 2024 16:02

Поділитись публікацією
Вільна площа, санвузол, розетки: за яких умов мерія Франківська компенсує бізнесу витрати на генератори

У межах програми підтримка малого і середнього бізнесу в період воєнного стану, підприємці з Івано-Франківської громади мають змогу отримати з міського бюджету часткову компенсацію вартості генераторів і систем супутникового зв’язку. 

Читайте також: Для початківців і досвідчених: у Франківську запрошують на безплатні курси з підприємництва

Станом на 17 червня в Департаменті опрацювали 27 заявок, 25 з них – погодили. Цим бізнесам місто вже місто повернуло 684 150 гривень. 

Про це пише “Галка” з посиланням на виступ директорки Департаменту економічного розвитку, екології та енергоощадження Івано-Франківської міської ради Світлани Криворучко під час брифінгу.

За словами Світлани Криворучко, право на відшкодування мають юридичні та фізичні особи, які відповідають таким критеріям: 

  • Державна реєстрація та здійснення господарської діяльності на території Івано-франківської міської територіальної громади не менше одного календарного року.
  • Здійснили перенесення господарської діяльності на територію Івано-Франківської міської територіальної громади з інших регіонів України.
  • Відсутність заборгованості із виплати заробітної плати та за бюджетними,
    податковими зобов’язаннями;
  • Субʼєкт господарювання не визнаний банкрутом або стосовно нього не порушено справу про банкрутство, не перебуває у стадії ліквідації.

Серед закладів, які можуть претендувати на ваучерну підтримку: 

  • ресторани, кафе;
  • магазини (окрім тих, що торгують алкоголем і тютюновими виробами);
  • мініпекарні;
  • перукарні та салони краси.

Проте важливо, щоб у приміщенні цього підприємства було не менше 20 м.кв вільної від устаткування площі, де одночасно зможуть розміститися десять людей. Також має бути обладнаний санвузол і робочі електричні розетки.

“Це для того, щоб у разі тривалої відсутності електропостачання (понад 12 годин) можна було використати це приміщення як пункт обігріву для мешканців нашої територіальної громади”, — пояснює Криворучко. 

Розмір відшкодування за генератора чи системи безперебійного живлення складає 50% від їхньої вартості. Однак сума компенсації не може перевищувати 30 тисяч гривень. 

Розмір відшкодування за засоби супутникового зв’язку для доступу до інтернету складає 50% від вартості приладу. Однак сума компенсації не може перевищувати 20 тисяч гривень. 

“Це відшкодування надається одноразово. Здійснюється за офіційним курсом, встановленого на день плати. Обладнання має бути закуплене після 24 лютого 2022 року і, якщо це генератор, то номінальна потужність має бути не менша, ніж три кіловати”, — каже Світлана Криворучко.