Мерія розірвала договір на придбання медичних меблів. Марцінків радив розбити його на дрібніші

Автор: Вадим Войтик

21 Лют, 2024 11:01

Поділитись публікацією
Мерія розірвала договір на придбання медичних меблів. Марцінків радив розбити його на дрібніші

“Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради” (КНП “ЦПМКДД”) розірвав багатомільйонний договір на закупівлю медичних меблів. Неоднозначну угоду вивчали журналісти, аудитори та НАБУ. Марцінків вимагав подібні договори розбивати на дрібніші.  

Про це пише Правозахисна організація ”Захист-Є”, інформація розміщена на Prozorro.

“Станом на 15 лютого 2024 року КНП “ЦПМКДД” у договірних відносинах з ТОВ “Протек солюшнз Україна” (постачальник медичних меблів, – ред.) не перебуває”, – йдеться у листі комунального підприємства. 

Втім, ще 22 грудня 2023 року “ЦПМКДД” вважав угоду чинною та навіть продовжив її до 31 січня 2024. За даними Prozorro на момент розірвання за договором було сплачено 8 648 178,70 грн.

Як писала “Галка”у жовтні 2023 року НП “ЦПМКДД” уклало угоду на 18,8 млн грн з київською компанією “Протек солюшнз Україна” на постачання медичних меблів. 

Видання NGL.media проаналізувало ціни виробника з вказаними в угоді й виявило значні переплати майже на всі різновиди медичних меблів. Після розголосу франківські медики заявили, що не купують дорогі меблі з переплатою, бо на це ніхто не скаржився, а міський голова Руслан Марцінків вимагав від заступників заборонити “дурнуваті тендери” або розбивати їх на дрібніші суми

Наприкінці грудня 2023 року головний підрозділ детективів Національного антикорупційного бюро розпочав досудове розслідування за фактом можливого зловживання посадовими особами НП “ЦПМКДД” під час закупівлі медичних меблів. 

Тоді ж моніторинг закупівлі розпочала Державна аудиторська служба. Вона встановила факт порушення, яке було усунуто підприємством шляхом розірвання договору. 

 

Читайте також: У Франківську через ріст порушень посилять патрулювання