“Мертві квіти” Гриці Ерде – відображення подій в Україні (ФОТО)

Автор: Турій Роман

04 Nov, 2014 11:15

Поділитись публікацією
“Мертві квіти” Гриці Ерде – відображення подій в Україні (ФОТО)

У Івано-Франківську в галереї “Арт на мур” триває вистака колажів  львівської художниці та іллюстратора Гриці Ерде “Мертві квіти”.

Це серія з 15 колажів, створених за останні 8 місяців про події в Україні. Назва виставки “Мертві квіти” проводить паралелі з марністю смерті, адже квіти стають мертвими, коли їх зривають.

Колажі представлені парами, які немов би доповнюють один одного, створюючи свій неповторний сюжет.

 “Це про людські емоції, вони парами тому, що кожна емоція дзеркальна і має пару – наскільки вона добра, настільки й погана”, – зазначила Гриця Ерде

Для пересічної людини, тим паче для іванофранківців, жителів провінційного містечка, творчість Гриці Ерде може виявитися вражаючою і подекуди незрозумілою, однак художниця не шукає масового глядача. Для неї важливим є лише, щоб картини побачили, а як і хто їх сприймає – це вже вторинне.

“Я віддаю. Хтось, хто хоче взяти, бере”, – пояснює художниця.

Чіткого окреслення стилю робіт ні в межах цієї конкретної виставки, ні для інших своїх творчих реалізацій молода художниця Гриця Ерде також не потребує.

“Я роблю колажі, живопис, графіку, меблі, вірші та багато чого іншого. Думаю, означенням цього мали б займатись спеціалісти. Я ж просто аналізую і викладаю результат. Я не знаю, що це, і чим це вважати”, – так характеризує свої роботи сама Гриця.