Мешканець Каскаду облаштував сонячну електростанцію у себе на балконі (ФОТО)

Автор: Турій Роман

20 Лип, 2019 11:15

Поділитись публікацією
Мешканець Каскаду облаштував сонячну електростанцію у себе на балконі (ФОТО)

30-річний фотограф з Івано-Франківська Ігор Шерепот близько року тому розмістив сонячну панель прямо на своєму балконі у мікрорайоні Каскад.

Отриману енергію сонця чоловік не продає, а використовує в домашніх потребах. Він розповідає, що все почалося із невеликої панелі потужністю 10 ват, від якої заряджався маленький акумулятор.

Про це йдеться у статті “Галки” “Сонячна станція на балконі чи сотні панелей на подвір’ї. Як прикарпатці переходять на альтернативну енергію”.

 


“Від того акумулятора я собі вмикав світло в кімнаті. Згодом докупив ще одну панель на 100 ват, від якої тепер заряджаються два автомобільні акумулятори. А від акумуляторів я заряджаю вже все інше. Маю інвертер, який дає точно такий струм, як у розетці. Від нього працює вся техніка, можна сміливо все підключати. Заряджаю ноутбук, телефони, павербанки, телевізор можна ввімкнути. Поклав світлодіодні лампи, тож світло в кімнатах – теж від енергії сонця. Хіба що холодильник чи чайник працюють на звичайній електриці, бо дуже багато споживають”, – каже Ігор Шерепот.

Сонячна панель обійшлася у 800 гривень – вдалося купити її за хорошою ціною в інтернеті. А разом з нею і іншим обладнанням вартість сонячної електростанції не перевищила чотирьох тисяч гривень.

 

А нещодавно чоловік купив собі електровелосипед і теж заряджає його від сонячної панелі.

“Якщо надворі сонячний класний день, то “велик” у мене заряджається від сонця напряму. Я потім катаюся і розумію, що їду на енергії сонця. Це мене дуже тішить. Або ж вмикаю ноутбук, а він працює від сонця. Ну ж класно! Я отримую від цього задоволення. Тут нема ніякого заробітку, просто хобі. Хтось от радіє, бо на балконі вирощує помідори чи руколу, а я використовую сонячну енергію”.

Ігор Шерепот зауважує – якщо порівнювати пори року, то взимку вдається акумулювати інколи навіть більше енергії, ніж влітку.

“Вікна у нас виходять на південну сторону, тож сонце завжди є. У такий літній день вдається виробити 300 ват-годин енергії. Наприклад, мій телевізор на цій енергії зможе працювати три години. Але влітку сонце дещо вище і світить зверху, а зимою сонце – над горизонтом (трохи нижче) і світить прямо на панель. А коли сонячні промені падають під прямим кутом, то потужність виходить більша. Словом, хоч і світловий день менший взимку, але виходить навіть трохи краще”.

За словами чоловіка, така альтернативна енергія дуже зручна: можна вимкнути електрику на лічильнику, а техніка в домі все одно працюватиме. Франківець розповідає, що кількома днями раніше через технічні роботи у всьому мікрорайоні не було світла, але його квартирі це не завдало незручностей.

Також Ігор Шерепот на сонячній енергії зробив цілу систему відеоспостереження за хом’яком – для випадків, коли нікого немає вдома.

Єдина складність домашньої сонячної станції, на яку вказує чоловік – потреба в постійному контролі за акумуляторами, аби вони не перезарядилися.

“Треба завжди дивитися, чи не перезаряджається акумулятор або ж чи не перерозряджається. Бо коли акумулятор накопичує занадто багато енергії, електроліт починає закипати, і він псується. Але вирішує цю проблему сонячний контролер. І хоч інколи треба особисто дивитися за цим процесом, але я намагаюся зробити так, аби все відбувалося автоматично. Проте цієї проблеми немає у тих, хто виробляє і продає енергію за “зеленим” тарифом, бо їм не потрібно її накопичувати. Вона в них зразу надходить у мережу”.

Інша турбота – буває, нема куди діти отриману енергію: тоді Ігор Шерепот нею “ділиться” з сусідами – заряджає їхні павербанки чи телефони. У планах франківця – поставити ще один більший акумулятор та облаштувати на балконі сонячний конвектор, який даватиме тепло.

“Сонячна енергія – це зараз дуже модно. Якщо ще п’ять років назад рідко в кого можна було побачити сонячні панелі, то зараз уже багато в них інвестують. А за містом уже справжні великі сонячні станції роблять. Це вигідно”, – додає Ігор Шерепот.

БІЛЬШЕ ПРО АЛЬТЕРНАТИВНУ ЕНЕРГЕТИКУ НА ПРИКАРПАТТІ ЧИТАЙТЕ У СТАТТІ: Сонячна станція на балконі чи сотні панелей на подвір’ї. Як прикарпатці переходять на альтернативну енергію