Мешканці Грушевського, 20 скаржаться, що через перебудову горища їхній будинок може зруйнуватися

Автор: Людмила Баран

20 Aug, 2014 16:05

Поділитись публікацією
Мешканці Грушевського, 20 скаржаться, що через перебудову горища їхній будинок може зруйнуватися

У міськвиконкомі 20 серпня розглядали проект рішення про скасування містобудівельних умов та обмежень, виданих для реконструкції горища пам’ятки архітектури на вулиці Грушевського, 20. Підставою для цього стала відсутність належно оформленого дозволу на перебудову від сусідів.Також вони заявляють, що будівельні роботи тільки почалися, а по стінах вже почали йти тріщини. 

виконком грушевського 20-1401

Інспекція Держархбудконтролю встановила, що були відхилення від проекту: замість цегли використовуються дерев’яні бруси, цегляна кладка не тієї товщини.  Прокуратура міста встановила, що Департамент архітектури і містобудування прийняв дозвіл від мешканців, який був підписаний не всіма власниками і не був нотаріально завірений.

На засіданні виконкому виступила пані Перевозова, представниця власника квартири, який здійснює реконструкцію. Вона заявила, що обласна прокуратура перевірила подання міської і визнала його безпідставним. Також вона зачитала висновки технічної експертизи, проведеної “Діпромістом”. Фахівці визнали будинок придатним до надбудови і самі рекомендували використовувати дерев’яні бруси.

виконком грушевського 20-1403

“Ми не ходимо на обєкти і не перевіряємо процес будівництва. Це – робота інспекції Держархбудконтролю. Якщо є якісь порушення, то за це має бути відповідальна проектна організація”, – зауважив Олег Баран, начальник відділу генплану Департаменту архітектури і містобудування.

Після довгої дискусії троє членів виконавчого комітету міської ради проголосували за скасування містобудівельних умов та обмежень,решта утримались, рішення не прийняли.

Натомість проголосували за те, щоб рекомендувати мешканцям провести технічну експертизу конструкцій будинку і, відповідно до її висновків, приймати рішення щодо подальшої долі реконструкції горища. Представники забудівника попросили, щоб також провели обстеження квартир сусідів, які скаржились на будівництво, хоча самі також робили ремонти. Їхні опоненти попросили у виконкому обрати для експертизи незалежних  фахівців.