Мешканці Коломиї звинувачують лікаря швидкої у неправильному порятунку людини
08 Лют, 2018 10:46
У Коломиї люди конфліктували з медиками, які, на їхню думку, неправильно рятували життя хворому.
Тамтешні користувачі Фейсбуку обговорюють ситуацію, що 7 лютого сталася біля магазину “Коломиянка”.
Мешканка Коломиї Ірина Кравчук пише, що її цей випадок дуже обурив, бо люди, які повинні рятувати життя, просто поставилися до людей, як до непотребу:
“Чоловікові стало зле, він впав, схоже на приступ епілепсії, можливо щось друге. Навколо нього зібрались небайдужі , перевернули на бік та викликали швидку. Чоловік не міг говорити, йому було дуже погано.
Приїзд швидкої… Перше що було сказано: чому ми тут всі зібрались? Лікар дозволив собі підійти і, тормосячи за плече, кричати напівнепритомному чоловіку: “Вставай давай, вставай!” На що натовп обурився.
Поясніть мені: чому? Скільки буде таке відношення? Скільки буде існувати думка: якщо лежить, то точно п’яне бидло, і йому не потрібна меддопомога? Гірко…”
На цей допис відповів головний лікар Коломийської Станції екстреної медичної допомоги Валерій Костащук. Він написав, що провів перевірку дій бригади на виклику.
І повідомляє, що лікар діяв згідно протоколу надання медичної допомоги, а от присутні заважали йому рятувати життя:
“По перше: місце надання допомоги повинно бути безпечним для роботи бригади. Надіюсь, що очевидці не будуть заперечувати, що медиків з самого початку зустріли агресивно.
По друге: першою дією лікаря є перевірка чи пацієнт перебуває в свідомості чи ні. Можливо, зі сторони, дії лікаря здалися Вам грубими, але таким чином проводиться оцінка стану свідомості.
По третє: коли хворого на ношах погрузили в салон «швидкої», то автомобіль з бригадою на деякий час заблокували, ображали медиків і не давали можливості виїхати.
На жаль, людський фактор в нашій роботі займає не останнє місце. Інколи і ми не витримуємо агресивного поводження. Тим паче, Ви знаєте, який контингент постійно перебуває біля «Коломиянки». Так, особи , які вживають алкоголь, теж люди. Але в більшості випадків викликають до одних і тих самих в це ж місце по кілька разів на день. Відвозимо їх в стаціонар, а через годину-дві вони вже та тому самому місці і знову виклик. Тому це не тільки медична проблема, але й соціальна. Ви не дуже хочете перебувати в тих «запахах» ні в приймальному відділенні лікарні, ні в палаті”.