Мешканцям Франківська стане простіше ініціювати рішення міської ради та громадські слухання
26 Лют, 2015 13:34
В експертно-аналітичному відділі виконавчого комітету міської ради розробили нову редакцію Статуту територіальної громади міста та Положень про місцеві ініціативи.
Проект цих нововведень розміщено на сайті міської ради.
Секретар міськради Микола Вітенко на прес-конференції 26 лютого повідомив, що згідно з чинної редакції статуту, аби ініціювати проект рішення на сесії міської ради, потрібно зібрати 10% підписів населення, тобто 14 тисяч. Новою редакцією пропонується зменшити цю кількість до 300 підписів.
Також зараз, щоб організувати громадські слухання, слід зібрати 7 тисяч підписів. Пропонується: не менше, ніж 75 членів територіальної громади, а щодо окремої ділянки чи будинку – лише 7 осіб.
Зменшення цих квот допоможе франківцям вирішувати проблемні питання, наприклад, щодо несанкціонової новобудови, на ранніх етапах, а не піднімати протести заднім числом.
“Якщо попередньо буде відомо думку певної кількості мешканців щодо якогось питання, то депутатам буде легше працювати”, – зауважив Микола Вітенко.
Представник Інституту політичної освіти Тарас Случик на прес-конференції розповів, що подібні зміни до статуту прийняли минулого року в Тернополі. Там, аби ініціювати рішення на сесії треба 200 підписів, аби зібрати громадські слухання – 300. В Ужгороді ці квоти становлять, відповідно, 50 і 30.
За його словами, мешканці Львова повинні збирати 10 тисяч підписів, щоб підняти якусь пробламу на сесії міської ради. Водночас громадські слухання там можуть скликати лише міський голова та органи місцевого самоврядування, а не громада.
“Не потрібно очікувати, що після цих змін до статуту, ми побачимо велику кількість ініціатив. Це нормально. Потрібен час, щоб громадяни дізналися про нові норми і спробувати, як вони працюють. Але потрібно, щоб депутати дали їм шанс самим ініціювати вирішення проблем”, – зазначив Тарас Случик.
Як повідомив представник експертно-аналітичного відділу Станіслав Козлов, великі громадські оюговорення змін до Статуту територіальної громади відбудуться 4 березня у залі засідань на четвертому поверсі міськвиконкому. Усіх мешканців запрошують до обговорень та надання своїх зауваг. Усі пропозиції приймають до 12 березня.