Методи діагностики та хірургічне виправлення рефракції: в ОКЛ пройшла конференція офтальмологів (ФОТО)
20 Січ, 2023 20:45
20 січня на базі Обласної клінічної лікарні в Івано-Франківську пройшла конференція офтальмологів “Рефракція крізь життя. Виклики та можливі рішення рефракційних проблем різного віку”.
Читайте також: Поліція розшукала 17-річного прикарпатця, який вчора ввечері вийшов з дому та зник (ФОТО, ОНОВЛЕНО)
Організатори події – відділення мікрохірургії ока, пише «Галка».
Присутні на заході обговорювали методи діагностики та хірургічного виправлення рефракційних порушень. Досвідчені офтальмологи обласної лікарні представили присутнім різні клінічні випадки лікування пацієнтів.
Лікар-офтальмолог Обласної клінічної лікарні Сергій Вершинін зазначив, що тематикою цієї конференції обрали проблему рефракції, бо це найпоширеніше захворювання в офтальмології:
«Сьогодні ми говоримо власне про рефракцію, але з точки зору хірургічних можливостей її корекції. Тобто коли неможливо допомогти людині окулярами чи контактними лінзами, або коли людина не хоче користуватися певними додатковими засобами, щоб бачити. Обговорюємо, що ми можемо зробити, щоб раз і назавжди допомогти людині вирішити цю проблему».
За словами Сергія Вершиніна, рефракція – це порушення заломлювальної здатності ока. Це проблема, яка включає в себе міопію, далекозорість і астигматизм. У молодому віці люди з такими хворобами найчастіше носять або окуляри, або контакті лінзи, можливо, проводять лазерну корекцію зору. Але ця проблема залишається з віком і у старших людей.
«Коли ми говоримо про хірургію катаракти, то зараз при ній є можливість одночасно виправляти проблеми, які були від народження, виправляти будову ока таким чином, щоб людині вже окуляри не були потрібні. А відсутність лікування призводить до порушення зору. Якщо з дитинства немає лікування, то розвивається амбліопія – нездатність ока добре бачити і в дорослому віці теж. Тому вчасне виявлення і адекватне лікування – запорука того, щоб мати хороший зір на все життя».
На конференції виступили лектори з ОКЛ та зі Львова. Зареєструвалися на подію 120 учасників.
«Ми розглядаємо різні питання: це і хірургія рогівки, і кератоконус, і хірургія кришталика. Також сучасні можливості діагностики, обладнання яке є, зокрема і в нас, для операцій, для того, щоб отримувати найкращі результати. У програмі конференції ми запланували дискусійну панель, щоб обговорити ті шляхи, можливості, які є у пацієнтів; визначити алгоритми скерування їх у залежності від стану, місця проживання, як найкраще діяти пацієнтам, щоб отримати бажаний результат», – розповідає Сергій Вершинін.
Доцентка кафедри офтальмології Львівського національного медуніверситету, представниця Офтальмологічного центру Дмитра Горячева Надія Курильців на конференцію підготувала доповідь про лазерне лікування порушень рефракції.
«Я ознайомлю слухачів з правилами відбору пацієнтів на лазерну корекцію зору, оскільки не всім охочим вона підходить, не всі підлягають лазерній корекції. А з плином часу кількість пацієнтів, які мають аномальну рефракцію, збільшується. Ми всі переходимо на онлайн-систему, і це теж один з чинників погіршеного зору. Все більше людей хочуть виправити його. З іншого боку, у сфері офтальмології все не стоїть на місці, розвивається, з’являються нові методи лікування, вдосконалюється апаратура, машини, які роблять лазерні корекції зору, тому вважаю такі конференції дуже актуальними».
Надія Курильців зауважила, що дуже важливо обмінюватися досвідом з колегами:
«Наприклад, мене особливо цікавить доповідь про виправлення рефракції методом імплантації кришталика, а також доповідь про кератоконус, адже я вважаю, що це – недодіагностоване захворювання».
В Обласній клінічній лікарні впевнені – лікарі мають надавати бійцям і людям в тилу повноцінну допомогу. Тож такі конференції – це для лікарні велика подія.
«Ми хочемо, щоб конференція була дискусійною. Впевнений, сьогодні йдеться про багато ключових речей, які можна застосувати на практиці. Дуже приємно бачити багато молодих лікарів, тому всім бажаю плідної праці та успіхів. Також дякую лекторам, які завітали з інших областей», – звернувся до присутніх медичний директор ОКЛ Андрій Яворський.
Він додав, що за участь у конференції лікарі отримають бали безперервного професійного розвитку.