“Ми маємо найкращі стіни, тепер потрібно наповнити їх духовним і освітнім змістом”: в місті відкрили нову Католицьку школу (ФОТО)

Автор: Турій Роман

16 Вер, 2014 13:07

“Ми маємо найкращі стіни, тепер потрібно наповнити їх духовним і освітнім змістом”: в місті відкрили нову Католицьку школу (ФОТО)

Сьогодні, 16 вересня, у Івано-Франківську після капітального ремонту відкрили навчальний корпус Католицької школи св. Василія Великого.

Читайте також: У Франківську померла зв'язкова ОУН-УПА й викладачка Марія Кияк

У власність Івано-Франківської Єпархії УГКЦ будівля на Шевченка, 11 повернулася у 2006 році. Від того часу колишнє приміщення комісаріату зазнало разючих змін. На кошти приватних інвесторів, зокрема й Німеччини, тут капітально відрестарвовані класи, сама споруда, є індивідуальна котельня. Нині у школі на Шевченка, 11 навчаються 180 учнів приватної школи, які забезпечені усіх необхідним для осітнього процесу. Директор школи, сестра Йосифа Кияк втішена:

“Стіни у нас справді найкращі, але тепер потрібно наповнити їх духовним і освітнім процесом. Але якщо говорити про наші здобутки, то серед 15-ти випускників, 14-теро поступили у ВУЗи на державну форму навчання. Одна учениця склала на 200 балів одразу два тести ЗНО”, – каже сестра Кияк

Будівля на Шевченка, 11 була збудована у 1907 році для потреб тоді ще Станіславівської єпархії. З 1907 по 1946 роки у вищезгаданому будинку функціонувала Духовна Семінарія цієї ж єпархії. У 1946 році з приходом радянської влади будівля була незаконно конфіскована. У 2006 році Івано-Франківській архієпархії будинок був переданий у власність і, отримавши благословення Митрополита Володимира Війтишина, надалі служитиме для потреб Католицької школи св. Василія Великого міста Івано-Франківська.

Фото Юрій Гриньків

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...