«Ми маємо перейти від паперових пільг до реальних», – волонтерка про допомогу учасникам АТО

Автор: Борис Марія

22 Лют, 2016 12:35

Поділитись публікацією
«Ми маємо перейти від паперових пільг до реальних», – волонтерка про допомогу учасникам АТО
Сьогодні. 22 лютого,  відбувся брифінг Центру допомоги учасникам АТО та Департаменту охорони здоров’я області.

Читайте також: Прикарпатці з порушеннями слуху та мови можуть викликати «швидку» через текстові повідомлення

Обговорюватися права та пільги учасників АТО на ліки й медичні послуги, а також зачепили питання поранених бійців, їх фізичної та психологічної реабілітації.

Директор департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Мирон Матейко зазначив, що законодавством передбачене безоплатне забезпечення учасників АТО певними медикаментами, протезуванням, а також проходження реабілітації у відповідних закладах. Органи місцевого самоврядування можуть закладати кошти на потреби учасників українсько-російської війни. Цьогоріч на Прикарпатті на це виділили 2 мільйони гривень.

Пан Мирон наголосив, що відмов учасникам АТО не повинно бути.

Волонтер Вероніка Дичківська зауважила,що не всі бійці мають властивість скаржитися, не роблять кроків, щоб отримати допомогу та в першу чергу йдуть не у Департамент охорони здоров’я, а до волонтерів.

«Є список ліків, які бійці можуть отримати безкоштовно, а є список медикаментів, які продають із знижками. Однак не у всіх лікарнях», – додала вона.

Проблема є й у тому, що у палатах, які передбачені тільки для бійців АТО, лежать інші люди. Мирон Матейко сказав, що після виявлення такого факту, проблему вирішать. Також на заході повідомили, що згодом на сайті ОДА розмістять список аптек, які підписали договір із департаментом та забезпечують учасників АТО деякими ліками безкоштовно.

Наталія Сербин наголосила, що Департамент охорони здоров’я повинен співпрацювати із військовими госпіталями.

«Ми маємо перейти від паперових пільг до реальних», – сказала вона, адже не всі поранені військовослужбовці отримують належну допомогу.

Також слід знати скільки поранених є в області, як у них справи, які потреби. За це мають відповідати конкретні особи. Пацієнтам лікарі мають повідомляти про можливість отримання певних ліків.

Відомо, що такі брифінги будуть проводити кожного понеділка з метою інформування громадськості про їхні права, адже 50 тисяч учасників АТО України не звернулися до відповідних органів, щоб  отримати пільги.