Ми маємо розробити довгострокову програму соціогуманітарної реінтеграції Донбасу в українське суспільство – Сич

Автор: Турій Роман

22 Aug, 2014 09:05

Поділитись публікацією
Ми маємо розробити довгострокову програму соціогуманітарної реінтеграції Донбасу в українське суспільство – Сич

«Українська держава не може допустити  хаотичних і нескоординованих підходів у справі моделювання взаємин Донбасу з рештою територій України після перемоги над російським агресором. Ми маємо розробити довгострокову програму соціогуманітарної реінтеграції Донбасу в консолідоване тіло українського суспільства», – заявив Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич під час круглого столу «Кримінально-терористична війна на Сході України: соціальна складова», що відбувався 21 серпня 2014 року за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони та Українського інституту національної пам’яті.

Читайте також: Депутати облради після суперечок вирішили вимагати перевиборів у 87 окрузі (ФОТО)

Урядовець повідомив, що Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк схвально поставився до такої ініціативи. Тож Олександр Сич, у свою чергу, запросив присутніх на круглому столі науковців долучитися до її реалізації.

Окрім того, Віце-прем’єр-міністр України наголосив на критичній потребі застосування наукового і громадського потенціалу всієї країни до пошуку механізмів реформування українського суспільства та аналізу російсько-української війни.

«Наука має працювати на формування оновленого суспільства і оновленої держави. Саме на науковому рівні слід вивчати дуже складні етнонаціональні процеси, ціннісні орієнтації суспільства та механізм функціонування державного управлінського механізму. Він є вкрай недосконалий і в найближчій перспективі має бути докорінно змінений», – зауважив Олександр Сич.

За словами урядовця, українські науковці повинні вже сьогодні зайнятися глибинним дослідженням і  трактуванням тих процесів, що відбуваються на Південному Сході держави. Саме вони, а не кремлівські пропагандисти, мають впливати на свідомість наших співгромадян.

«Російська пропаганда, а за нею і збройна агресія, отримали сприятливий ґрунт на Донбасі. Адже протягом усіх років незалежності тут здійснювалася недосконала, а то й злочинна, гуманітарна політика. Тож наше завдання – скерувати всі зусилля, аби в подальшому українське суспільство було монолітним організмом й аби ніколи не повторилися ті події, що мали і мають місце  в Криму та на Донбасі», – підсумував Олександр Сич.

Теги: