“Ми не любимо пияків за кермом, але…”, – голова Апеляційного суду пояснив, чому нетверезі водії інколи уникають покарання
05 Лют, 2021 09:37
П’ятого лютого в Івано-Франківському апеляційному суді підбили підсумки роботи за 2020 рік.
Читайте також: Волонтери передали 590 комплектів зимової військової форми 102 бригаді (ФОТО)
Голова суду Богдан Гриновецький повідомив, що за 2020 Івано-Франківський апеляційний суд розглянув 6700 проваджень.
“Я хочу похвалити наших суддів, незважаючи на те, що нас мало, явно недостатньо – ми належно справляємося з правосуддям в нашій області. 94% із судових справ ми зуміли завершити”, – прокоментував Богдан Гриновецький.
Секретар кримінальної палати суддів Богдан Кукурудз розповів, що в судах області в 2020 поменшало кримінальних справ, пише “Галка”.
“На кожного суддю в нас в середньому понад 300 проваджень на рік. Це дуже багато”, – каже Кукурудз.
Суддя зізнається, що досі відчувають наслідки так званого “закону Савченко”.
“На мій погляд, багато осіб, особливо по тяжких злочинах, зловживають цим положенням. Дякувати Богу, закон відмінений, але ті правовідносини, які виникли під час дії закону, вони ще діють”, – каже Кукурудз.
Також через карантин і брак суддів у Закарпатській і Чернівецькій області, частину справ з цих областей розглядають в Івано-Франківську. Це теж додає навантаження на місцевих суддів.
В Апеляційному суді пояснили, чому час від часу скасовують постанови про притягнення водіїв до відповідальності за керування у нетверезому вигляді. Кажуть, тут або порушники зловживають “карантинними” можливостями, або ж помиляються їх колеги.
“Там обмежений строк розгляду – три місяці. Вони наймають адвокатів…У зв’язку з карантином людина може по два-три рази хворіти, несе довідки…Мусимо закривати такі провадження. Потрібно регулювати це питання”, – каже Кукурудз.
“Інколи ми скасовуємо постанови, не тому, що ми любимо пияків за кермом, а тому, що або інспектор патрульної, або суд першої інстанції допускає помилки, і ми не можемо їх ігнорувати”, – додав Гриновецький.
Секретар цивільної палати суддів Лілія Василишин зазначила, що їх розгляді у 2020 було чимало цивільних справ. Найпоширеніші – сімейні спори, зміни розміру аліментів, проблеми кредиторів з позичальниками. У 2020 розглянули 83% профільних справ, які поступили у суд.
35 рішень Апеляційного суду оскаржували у вищій інстанції. Кукурудз каже, що більшіть з них залишилися без змін. Це свідчить, додав Гриновецький, про високу довіру до суду. Суддя Кукурудз, користаючись нагодою, зазначив що часто недовіра до правосуддя не має під собою підстав. Він навіть попросив відгукнутися людей, які давали йому хабар – стверджуючи, що таких немає.